Żabka nie omija godzin dla seniorów

Szukasz wpłatomatu? Zajrzyj do Żabki

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Żabki są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych sklepów w Polsce. Praktycznie w każdym mieście znajduje się przynajmniej jedna. Dokonujemy w nich zakupów, możemy wypłacić pieniądze jeżeli nie chcemy lub nie mamy czasu szukać najbliższego bankomatu. Teraz Żabka zadbała o to, aby posiadacze kart Mastercard nie musieli szukać wpłatomatów lub placówek banków w celu pozbycia się gotówki z portfela. Pomysł jest bardzo ciekawy, jednak nie wszystkim się spodoba. Szczególnie w czasach gdy klienci mają świadomość, jak ważne są ich dane osobowe.

Jak wygląda wpłata gotówki na konto w Żabce?

wpłata gotówki żabka

Aby skorzystać z nowej usługi, należy oczywiście udać się do Żabki. Przy kasie poinformować sprzedawcę o chęci wpłaty gotówki na swoje konto. Przekazujemy pieniądze, które osoba po drugiej stronie lady przelicza i wpisuje odpowiednią kwotę w systemie kasowym. Kolejnym krokiem jest umieszczenie naszej karty w terminalu płatniczym i potwierdzenie operacji kodem PIN. Jak widzicie, proces nie jest skomplikowany. Dzięki temu podczas zakupów załatwicie coś, co wymagałoby wizyty w banku, lub udania się do wpłatomatu. Nie ma jednak róży bez kolców. Aby wpłacać gotówkę w taki sposób, trzeba okazać dowód osobisty. Dodatkowo korzystając z usługi pierwszy raz, konieczne będzie przejście przez proces rejestracji. Ta może nie jest trudna, jednak wymaga przekazania naszych jakże ważnych – danych osobowych. Dla niektórych osób w tym momencie kurtyna opada i nie będą chcieli skorzystać z usługi wpłaty.

Jeżeli jednak wam to nie przeszkadza – kolejne wpłaty gotówki w Żabce będą wygodne i szybkie

wpłata gotówki żabka

Ci, którzy jednak będą chcieli wpłacić pieniądze w taki sposób, muszą pogodzić się z podaniem imienia, nazwiska, numeru PESEL oraz serii, numeru i daty ważności dowodu osobistego. Konieczne będzie także okazanie go sprzedawcy. Możecie pamiętać wszystkie dane, lecz osoba, która was obsługuje, musi potwierdzić waszą tożsamość, spoglądając na dokument. Kolejne wpłaty wykonacie już szybciej, pomijając proces rejestracji. Nadal jednak będzie konieczne przedstawienie dowodu osobistego. Po wykonaniu wpłaty, pieniądze powinny pojawić się na koncie w ciągu 30 minut. Jednorazowa wpłata może wynosić maksymalnie 500 złotych. Żabka nie pobiera prowizji. Dodatkowo posiada swoje sklepy w miejscowościach, w których ciężko o wpłatomaty. Niemniej ważne jest także to, że Żabka jest czynna w niedzielę, czym nie mogą się pochwalić placówki bankowe. Dzięki temu, mimo wyżej wymienionych wad wpłata gotówki w Żabce może okazać zbawienna dla osób, które koniecznie muszą szybko wpłacić środki na swoje konto.

Zobacz także: Tauron oferuje rabaty klientom, którzy będą korzystać z ekoenergii

Źródło: Żabka

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy