ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook wygrywa z Apple wojnę o marżę

Facebook obawia się rosnącej popularności TikToka

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Facebook obawia się TikToka, a dokładnie skali jego popularności. Tak wynika z wywiadu, jakiego dyrektor operacyjny Facebooka, Sheryl Sandberg udzielił NBC. Sandberg opowiedział w trakcie rozmowy o rywalizacji, jaką prowadzą dwie znane platformy społecznościowe.

Dlaczego Facebook obawia się TikToka?

Zdaniem dyrektora operacyjnego Facebooka, dynamiczny rozwój TikToka jest niepokojący w kontekście rywalizacji między dwoma popularnymi serwisami społecznościowymi. Cel tej walki to zdobycie zaangażowania ze strony użytkowników. W świecie technologii walczymy o każdą minutę twojej uwagi – powiedział Sheryl Sandberg. TikTok przekroczył w listopadzie 1,5 mld pobrań, a aplikacja znalazła się na podium najczęściej pobieranych programów na telefony w 2019 roku.

facebook obawia się tiktoka

Dyrektor operacyjny Facebooka wypowiedział się także na temat bezpieczeństwa danych użytkowników TikToka. To chińska firma, jeśli ludzie martwią się o dane osobowe, myślę, że jest powód do niepokoju – powiedział. Przypomnijmy: jakiś czas temu wojsko USA zakazało używania TikToka swoim żołnierzom. TikTok był oskarżany o szpiegostwo na zlecenie chińskiego reżimu. Administracja serwisu tłumaczyła jednak, że dane amerykańskich użytkowników TikToka są na serwerach znajdujących się w USA.

Czytaj także: TikTok pozwoli rodzicom na kontrolę dzieci w serwisie

TikTok w ostatnim czasie rozwija się na wielu polach. Jednym z ostatnich doniesień na ten temat jest informacja mówiąca, że platforma współpracuje z… Telewizją Polską. Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, TikTok został partnerem medialnym programu Dance, dance, dance Extra, który ma być emitowany na antenie TVP2. W tanecznym programie mają pojawiać się popularni użytkownicy TikToka, którzy będą objaśniać działanie aplikacji.

źródło: gizchina.com

Sprawdź najnowsze wpisy