Firma Tauron chce zachęcić klientów do korzystania z tzw. zielonej energii, oferując rabaty oraz inne udogodnienia. Spółka ogłosiła Zielony Zwrot dla klientów, którzy będą korzystać z energii wyprodukowanej przez elektrownie słoneczne, wiatrowe oraz wodne.

Tauron oferuje rabaty, zwrot za prąd i certyfikat pochodzenia energii

Tauron promując Odnawialne Źródła Energii, zachęca do skorzystania ze swojej oferty Prąd EKO. Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, otrzymają certyfikat pochodzenia energii wystawiony przez niezależny podmiot. Inne udogodnienia to 10% rabat na energię, a także 50 zł zwrotu za prąd. Żeby otrzymać ten ostatni bonus, należy skorzystać z oferty Prąd EKO za pośrednictwem platformy obsługowej Mój Tauron.

tauron rabaty

Klienci korzystający z promowanej przez Tauron oferty będą dostawać faktury w formie elektronicznej. Kampania związana z Prądem EKO jest adresowana do wszystkich gospodarstw domowych. Spółka zapewnia, że ilość zużywanej energii oraz sposób rozliczeń nie jest istotny. Klienci Taurona mogą wybrać promocyjną ofertę na 2 lub 3 lata. Rabat będzie obowiązywał także w sytuacji, gdy ceny w taryfie ulegną zmianie.

Czytaj także: Citroën Ami to trochę taki maluch, tylko krótszy i na prąd

Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż powiedział, że klienci często pytają, czy kupiona przez nich zielona energia naprawdę pochodzi z OZE. Zdaniem Taurona, na to pytanie można odpowiedzieć twierdząco. Gwarancję pochodzenia energii ma stanowić certyfikat oraz rejestr prowadzony przez Towarową Giełdę Energii. Prąd wprowadzony do sieci energetycznej, np. przez elektrownię wodną, płynie zgodnie z regułami fizyki […] natomiast klienci korzystający z naszego produktu w gospodarstwie domowym faktycznie „zamawiają pracę” ekologicznego źródła energii – podsumował Rafał Soja.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.