USA z nowymi restrykcjami dla Huaweia

USA jest w stanie wydać ogromną sumę żeby się pozbyć Huaweia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Mali operatorzy w Stanach Zjednoczonych mieli wielki problem. Kraj ten chciał wymusić na nich wymianę infrastruktury od Huaweia, co byłoby zbyt kosztownym procesem dla tak małych firm. Na ich szczęście senat USA jednogłośnie zatwierdził ustawę, która dawałaby operatorom działającym na terenach wiejskich dostęp do funduszu o wartości 1 miliarda dolarów. Został on przeznaczony na pomoc w usuwaniu i wymianie sprzętu Huaweia. Według doniesień senat zagłosował za wysłaniem projektu ustawy do prezydenta kilka miesięcy po tym, jak Izba zatwierdziła jego własną wersję.

USA przekaże miliard dla operatorów

USA przekaże miliard dla operatorów

Jeśli Trump ją podpisze, a w poprzednim raporcie Politico stwierdzono, że najwyższe władze administracyjne wyraziły swoje poparcie dla niej, wówczas 40 wiejskich operatorów korzystających obecnie ze sprzętu chińskich gigantów technicznych, takich jak Huawei i ZTE, będzie miało dostęp do funduszu. Senat USA wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

Sprzęt telekomunikacyjny od niektórych zagranicznych przeciwników stanowi istotne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego, dobrobytu gospodarczego i przyszłości amerykańskiego przywództwa w zaawansowanej technologii bezprzewodowej. Prawodawstwo to zapewni znaczące zabezpieczenia dla naszych sieci łączności i bezpieczniejsze połączenia dla Amerykanów. Dziękuję moim kolegom po obu stronach korytarza, że spotkali się, by pomóc w przeniesieniu tej ustawy na biurko prezydenta.

Zobacz też: Samsung Galaxy Tab 6 Lite – tańszy tablet z piórem S Pen

Reprezentant Huaweia skrytykował ustawę, mówiąc, że jest ona znacznie niedofinansowana i po prostu ograniczy możliwości dostawców usług szerokopasmowych w zakresie dostarczania najbezpieczniejszych urządzeń sieciowych. To z kolei zaszkodzi lokalnym konsumentom i przedsiębiorstwom. Warto tu podkreślić, że kwota ta daje średnio 250 mln USD na operatora. Wydaje się to dużo, jednak wymiana wszystkich elementów sieci w rzeczywistości może okazać się znacznie bardziej kosztowna. Na szczęście FCC rozpoczęło zbieranie informacji od operatorów otrzymujących dotacje z funduszu Universal Service Fund na temat używanego przez nich sprzętu Huawei i ZTE. Wykorzysta zebrane dane, aby pomóc w realizacji programu zwrotu kosztów. A także w ustaleniu, czy konieczne jest zastosowanie pewnych środków w celu zapewnienia płynnego przejścia.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy