ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
onyx cinema led

Samsung instaluje w kinach swoje ekrany Onyx Cinema LED

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Onyx Cinema LED to specjalne ekrany produkowane przez firmę Samsung, które stają się wyposażeniem kinowych sal. Na zakup tego typu urządzeń zdecydowała się ostatnio sieć kin HOYTS Entertainment Quarter.

Ekrany Onyx Cinema LED trafiają do kin

HOYTS to sieć, która posiada kilkadziesiąt kin na terenie Australii oraz Nowej Zelandii. 14-metrowy ekran Samsunga został zainstalowany w kinie Moore Park w australijskim Sydney. Obiekt ten ma stanowić wizytówkę sieci. Będą się w nim odbywały premiery najlepszych australijskich filmów, a także uroczyste gale. Kolejny ekran Onyx Cinema LED trafi natomiast do kina HOYTS Highpoint w Melbourne. Najprawdopodobniej nastąpi to w marcu tego roku.

onyx cinema led

Ekrany Onyx Cinema LED charakteryzują się rozdzielczością 4K oraz trybem HDR. Szczytowa jasność ekranu to 500 nitów. Samsung chwali się, że to o wiele lepszy rezultat, niż te osiągane przez standardowe projektory kinowe. Wspomniane ekrany działają już w kinach, które znajdują się w kilku dużych miastach na świecie. Można tu wymienić takie obiekty, jak kina Arena Cinemas’ Sihlcity w szwajcarskim Zurichu czy Kinopolis Sulzbach w Niemczech. Urządzenia Samsunga działają również w Cineplezz Wienerberg w stolicy Austrii.

Czytaj także: Realme ma bardzo ambitne plany. Firma ogłosiła pierwszy krok w kierunku AIoT

Z inwestycji w ekrany Samsunga bardzo zadowolony jest Damian Keogh, prezes grupy HOYTS. Uważa on, że urządzenia koreańskiego producenta zmieniają zasady gry, dostarczając doświadczeń kinowych, których widzowie do tej pory nie znali. Ile w tym prawdy? Póki co, większości z nas ciężko będzie to zweryfikować. Polskie biuro prasowe Samsunga ani słowem nie wspomina w wydanym komunikacie o żadnym kinie z zachwalanymi, LED-owymi ekranami, które znajdowałoby się w naszym kraju.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy