Xiaomi to niesamowicie popularny producent, który ma w swoim portfolio wiele różnych produktów. Jednymi z najpopularniejszych są bez dwóch zdań smartfony. Kilkanaście dni temu firma zaprezentowała światu rodzinę Mi 10, która została przyjęta bardzo ciepło, co tylko potwierdziła pierwsza wyprzedaż. Portal Techinsights przeprowadził ostatnio rozbiórkę Mi 10, przy której oszacował, ile Xiaomi płaci za komponenty potrzebne do skonstruowania jednego egzemplarza. Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej.

Ile kosztują komponenty potrzebne do wykonania Xiaomi Mi 10?

Xiaomi Mi 10 chłodzenie

Portal Techinsights wziął na warsztat Xiaomi Mi 10 w konfiguracji z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Cena tego urządzenia to 5499 juanów, czyli około 3080 zł. Ile jednak Xiaomi wydaje na komponenty potrzebne do wyprodukowania jednego egzemplarza? Otóż według szacowań wymienionego serwisu, mniej więcej 440 dolarów, czyli około 1727 zł.

Zobacz także: Rodzina Galaxy Note10 dostaje aktualizację usprawniającą dwa aspekty

Należy oczywiście wspomnieć, że podana cena to nie koszt wyprodukowania Xiaomi Mi 10, a jedynie komponentów, które są do tego niezbędne. W cenę produkcji wszystkich smartfonów należy jeszcze wliczyć m.in. najróżniejsze podatki, koszty operacyjne firmy, sprzedaży, badań i rozwoju, a także opłaty patentowe Qualcomma i wiele, wiele więcej. Ile więc Xiaomi zarabia na jednej sztuce Mi 10 z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej? Trudno powiedzieć, ale na pewno nie dużo. Dla porównania koszt komponentów iPhone’a 11 Pro Max z 512 GB pamięci wbudowanej to 490,5 dolarów (1925 zł), a za ile sprzedaje go Apple, to już sami wiecie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.