Android 12 bardziej otwarty na alternatywne sklepy z aplikacjami

Powiadomienia z Google Play o zakończeniu aktualizowania aplikacji mogą powrócić

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Google Play to największy sklep z aplikacjami mobilnymi na świecie, który jest domyślnie zainstalowany na niemal wszystkich smartfonach z Androidem. Jakiś czas temu pisałem, że Sklep Play nie będzie już wyświetlać powiadomień o zakończeniu aktualizowania aplikacji, co w mojej opinii okazało się bardzo dobrym posunięciem. Jest jednak szansa, że Google przywróci tę lubianą z niezrozumiałego dla mnie powodu funkcję.

Powiadomienia o zakończeniu aktualizowania aplikacji z Google Play – jest szansa, że wrócą

iOS najbardziej dochodowy

Jeszcze jakiś czas temu po pomyślnym zaktualizowaniu dowolnej aplikacji z Google Play, użytkownicy otrzymywali stosowne powiadomienie. W styczniu Google zdecydowało się z tej funkcji zrezygnować, co jednym się spodobało, a innym już niekoniecznie. Jeśli należycie do drugiego grona, to mam dobre wieści. Otóż jest szansa, ze funkcja powróci, co sugeruje fragment kodu znaleziony w wersji 19.0.12 Sklepu Play.

Zobacz także: Aktualizacja do Androida 10 dla Xiaomi Mi A3 opóźniona z powodu koronawirusa

Odkrycia dokonali niezastąpieni spece z XDA-Developers. Choć fragment kodu, którego nie było we wcześniejszych wersjach Sklepu Play, bez dwóch zdań sugeruje, że coś może być na rzeczy, tak na chwilę obecną niczego nie można brać za pewnik. Jeśli Google rzeczywiście zdecyduje się przywrócić opisywaną funkcję, to na pewno o tym napiszemy – na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki lub też liczyć, że gigant z Mountain View jednak sobie odpuści.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy