ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung 5G europa

Huawei buduje swoją pierwszą fabrykę nadajników 5G w Europie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei ma zamiar zbudować swoją pierwszą linię produkcyjną we Francji. Tak przynajmniej powiedział jeden z szefów chińskiego giganta technologicznego. Posunięcie to będzie zgodne z planami firmy dotyczącymi ekspansji w regionie w kwestii rozbudowy sieci 5G. Jest on również postrzegany jako akt łagodzenia napięć z USA, które wcześniej oskarżyły Huawei o szpiegowanie za pomocą swojego sprzętu telekomunikacyjnego. Chociaż domyślam się, że władze Stanów Zjednoczonych nie są z tego powodu zbyt zadowolone.

Huawei buduje fabrykę w Europie

Huawei buduje fabrykę w Europie

Prezes Huawei Technologies Co Ltd, Liang Hua, wspomniał, że firma zainwestuje 200 milionów euro w pierwszą fazę budowy fabryki mobilnych stacji bazowych. Nowa fabryka ma stworzyć około 500 nowych miejsc pracy w okolicy. Huawei zaprzeczył wszelkim zarzutom różnych rządów dotyczącym bezpieczeństwa swoich narzędzi i sprzętu telekomunikacyjnego. Jednak Stany Zjednoczone są nieugięte w kwestii swojego stanowiska wobec firmy. Jest to jednak raczej element sporu handlowego między USA a Chinami. Tym bardziej że Amerykanie do tej pory nie potrafili przedstawić żadnych dowodów przeciwko producentowi. Budowa tej fabryki teoretycznie powinna wytrącić USA argumenty z ręki. Założę się jednak, że nawet produkty, które w niej powstaną, zostaną okrzyknięte jako niebezpieczne.

Zobacz też: Xiaomi Mi 10 z przezroczystymi pleckami może wkrótce trafić do sprzedaży

Obecnie sieć 5G jest postrzegana jako nowy znak rozpoznawczy dla krajów rozwiniętych. To powoduje, że wiele z nich dołącza do wyścigu o tę technologię. Obecnie Huawei jest jednym z liderów w dziedzinie sieci, zwłaszcza 5G. Gigant ma jednak trudności z funkcjonowaniem w zachodnich regionach, takich jak USA i niektóre kraje europejskie. Na nowej konferencji Liang Hua powiedział:

Ta fabryka będzie zaopatrywać cały rynek europejski, nie tylko francuski. Nasza grupa prowadzi działalność na całym świecie i do tego potrzebujemy globalnej obecności przemysłowej.

Innymi słowy, zakład we Francji będzie skierowany na cały rynek europejski. Mam nadzieję, że to przekona nasz rząd do zaufania chińskiemu gigantowi. Rozwój sieci 5G może mieć nieoceniony wpływ na nasze rodzime firmy oraz zachęcić inwestorów z zagranicy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy