Nubia Red Magic 5G z odświeżaniem 144 Hz zapowiada się jako idealny smartfon dla wszystkich fanów gier mobilnych. Zresztą nie tylko dla nich, ale po tym jak sprzęt trafił w ręce GameBench, na jaw wyszło kilka ciekawych informacji. Widać, że ten flagowiec będzie jednym z najlepszych, które do tej pory się pokazały. Przynajmniej jeżeli chodzi o możliwości związane z mobilną rozgrywką.

Red Magic 5G z odświeżaniem 144 Hz
Fot. Red Magic 5G

ZTE nie ogłosiło jeszcze kiedy możemy spodziewać się premiery ich nowego gamingowego smartfona, ale podejrzewamy, że stanie się to niedługo. W końcu coraz więcej informacji o sprzęcie pojawia się w sieci, a to zazwyczaj oznacza, że jego debiut rynkowy zaraz nastąpi. To dobra wiadomość, bo nowa Red Magic zapowiada się na idealny sprzęt dla graczy. I to taki, który wyprzedza swój czas.

Red Magic 5G z odświeżaniem 144 Hz

Co chwila słyszy się o smartfonach, które mają coraz lepsze wyświetlacze. Częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz nikogo już nie dziwi, a i 120 Hz nie jest szokiem. Tymczasem Red Magic 5G z odświeżaniem 144 Hz może już takim szokiem być. Przynajmniej dla tych użytkowników, którzy nie mieli możliwości sprawdzenia „na żywo”, jak dobrze i płynnie wszystko wygląda przy takim odświeżaniu ekranu. Podczas testowania sprzętu z wykorzystaniem gry Real Racing 3, Red Magic 5G udało się utrzymać dodatkowo 144 klatki na sekundę (mediana). W przypadku PUBG było to 90 klatek na sekundę, ale tytuł nie obsługuje jeszcze wyższego formatu.

Zobacz też: Samsung stworzył wyświetlacz specjalnie pod sieć 5G

Nubia Red Magic 5G będzie mogła się pochwalić nie tylko świetnym wyświetlaczem, ale także i mocnymi podzespołami. Procesorem zarządzającym ma tutaj zostać Qulacomm Snapdragon 865 z grafiką Adreno 650. Do tego ma dojść jeszcze 12 GB RAM oraz pamięć Flash UFS 3.1 (256 GB). Zapewne ZTE trzyma jeszcze kilka asów w rękawie, jeżeli chodzi o ten sprzęt i tym bardziej czekamy na jego oficjalną premierę. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie bardzo drogi.

Źródło: GSM Arena / GameBench

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.