Plague Inc. zakazane w Chinach

Plague Inc. zakazane w Państwie Środka, czyli rozwiązywanie problemów po chińsku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Symulator pandemii Plague Inc. odnotował gwałtowny wzrost popularności po rozpoczęciu epidemii koronawirusa. Tego można się było akurat spodziewać. Dla jednych temat stał się dość popularny, żeby odkurzyć tytuł sprzed lat. Niektórzy chcieli przeprowadzić symulację koronawirusa i sprawdzić, jakie mają szanse na przeżycie. Twórcy gry jednak już wielokrotnie zaznaczali, że ich tytuł nie jest w tej kwestii żadnym źródłem odniesienia.

Plague Inc. zakazane w Chinach

Plague Inc. zakazane w Chinach

Należy pamiętać, że choroby, które może tworzyć gracz przy pomocy Plague Inc. to tylko niezwykle uproszczony model. Daje pewien pogląd na rozwój epidemii, jednak na podobnym poziomie, jak tytuły z serii The SIMS na temat budowania zdrowych relacji międzyludzkich. I nikt nawet nie zamierza udawać, że jest inaczej. Ani większość graczy, ani sami twórcy. Plague Inc. śmiało można by nazwać grą edukacyjną dla dorosłych. Jednak to, czego ona uczy to tylko zarysy podstaw. I tak właśnie rozsądni ludzie powinni traktować ten tytuł.

Zobacz też: Aktualizacja Windows 10 to złożony proces. Microsoft pokazał wytyczne

Okazuje się jednak, że nie każdy widzi świat w ten sposób. Chiny uznały ten tytuł za niebezpieczny i naruszający ich dobro. Dlatego też tytuł został oficjalnie usunięty z chińskiego iOS App Store.

Właśnie otrzymaliśmy informację, że Plague Inc. zawiera treści nielegalne w Chinach, zgodnie z ustaleniami Cyberspace Administration of China. Gra została usunięta z China App Store. Sytuacja jest całkowicie poza naszą kontrolą.

— napisał jeden z twórców gry.

 Nie wiadomo, jakie dokładnie chińskie prawo Plague Inc. narusza. Jest możliwe, że żadne prawa nie zostały złamane, a usunięcie App Store Plague Inc. jest bezpośrednio związane z epidemią koronawirusa. Warto dodać, że tytuł ten cieszył się sporą popularnością w Chinach nawet przed wybuchem epidemii. Ndemic Creations dokłada wszelkich starań, aby sprowadzić Plague Inc. z powrotem do Chin. To jednak może okazać się wręcz niemożliwe. Oczywiście rozumiem, że chińskie władze chcą uniknąć wybuchu paniki. Jednak usuwając grę ze sklepu, dają sygnał, że scenariusz w niej przedstawiony może okazać się prawdziwy. 

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy