Xiaomi Mi A3

Aktualizacja do Androida 10 dla Xiaomi Mi A3 opóźniona z powodu koronawirusa

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Android 10 ujrzał światło dzienne we wrześniu ubiegłego roku, a więc już całkiem dawno temu. Niestety dotychczas aktualizację do nowej wersji Zielonego Robocika dostały tylko nieliczne smartfony. Użytkownicy Xiaomi Mi A3 planowo mieli ją otrzymać w połowie lutego, jednak jak wiadomo – zaraz mamy marzec, a uaktualnienia nadal nie ma. Xiaomi w końcu zabrało głos i poinformowało, że opóźnieniu winien jest koronawirus.

Xiaomi Mi A3 i Android 10 – aktualizacja została opóźniona

Android custom rom pierwsze kroki

Kilka dni temu została zaprezentowana pierwsza wersja testowa Androida 11, choć większość posiadaczy smartfonów z systemem Google nadal czeka na Androida 10. Są wśród nich także posiadacze Mi A3 od Xiaomi, którzy mocno się niecierpliwią. Dziś indyjski oddział firmy zabrał głos i poinformował, dlaczego aktualizacji do Androida 10 jeszcze nie ma. Otóż pracę nad uaktualnieniem przerwała epidemia koronawirusa i na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy nowa wersja oprogramowania trafi do użytkowników.

Zobacz także: [Promocje dnia] Huawei P30, Motorola One Action, HyperX Cloud Core i więcej w fenomenalnych cenach!

Epidemia koronawirusa nie przestaje zbierać swojego żniwa i wcale nie mówię tu tylko o ludziach, którzy na niego zachorowali. Warto jeszcze wspomnieć o fatalnej sytuacji na giełdzie, która może być początkiem wielkiego kryzysu, a także anulowaniu corocznych targów Mobile World Congress, które miały się odbyć w Barcelonie. Miejmy nadzieję, że sytuacja na świecie szybko się uspokoi, a użytkownicy Xiaomi Mi A3 w końcu dostaną wyczekiwaną aktualizację.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy