ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Secure Element

Galaxy S20 wciąż skrywa tajemnice – Samsung zdradza obecność układu zabezpieczeń

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nie jest niczym niezwykłym, że niektóre funkcje telefonu stają się publicznie znane dopiero po pewnym czasie od premiery. Zwykle producenci uznają, że informacja o nich nie jest zbyt istotna w porównaniu do pozostałych elementów urządzenia. Jednym z przykładów jest układ Pixel Visual Core w Pixel 2, o którym początkowo nikt nie miał pojęcia. Teraz Samsung ujawnił, że seria Galaxy S20 ma specjalne rozwiązanie układ scalony bezpieczeństwa o nazwie Secure Element (SE).

Samsung Secure Element

Samsung Secure Element
Fot. Samsung Galaxy S20

Dowiedzieliśmy się o nim dzięki oświadczeniu prasowemu Samsunga. Jest to hybrydowe rozwiązanie zabezpieczające wykorzystujące zarówno układ S3K250AF, jak i odpowiednie oprogramowanie. Warto dodać, że za jego skutecznością stoi certyfikat Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 5+ dla urządzeń mobilnych. Zostało ono określone przez Samsunga jako odporny na manipulacje strongbox, który przechowuje poufne dane użytkowników, takie jak PIN-y, hasła i dane uwierzytelniające kryptograficzne. Dzięki temu nie znajdują się one w pamięci masowej urządzenia. 

Zobacz też: Vivo Z6 5G bez tajemnic – smartfon do gier wagi średniej nadchodzi

Samsung podaje, że układ S3K250AF dodaje dodatkowe środki zaradcze w celu obrony przed możliwymi atakami, takimi jak inżynieria wsteczna, usterki zasilania, co naprawdę utrudnia hakerom dostęp lub kopiowanie przechowywanych poufnych danych. Producent chwali się, że Secure Element znajduje się w masowej produkcji i jest obecne w serii Galaxy S20. Oczekuje się, że pojawi się ono w innych urządzeniach koreańskiego giganta i może nawet zostać przyjęte przez innych producentów. Rozwiązanie SE Samsunga można porównać do Google Titan-M układ zabezpieczający obecny w telefonach Pixel 3 i Pixel 4. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy