Nowa polityka GOG w zakresie zwrotów może być najbardziej prokonsumencka w branży. Pozwala ona na pełny zwrot pieniędzy do 30 dni po zakupie gry lub DLC, nawet jeśli ta została pobrana i uruchomiona. Co więcej, FAQ firmy GOG w tej sprawie nie wspomina o żadnych twardych limitach czasu, w jakim można grać w daną grę przed złożeniem wniosku o zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni. Widzimy więc, że sklep mocno wierzy w przyzwoitość swoich klientów.

Zwroty na GOG z nowymi zasadami

Zwroty na GOG

Ta natomiast zostaje wystawiona na ciężką próbę. W końcu przejście gry przed upływem terminu zwrotu w tym przypadku wydaje się osiągalne nawet dla niedzielnego gracza. Na szczęście GOG jest świadomy tej luki. Serwis podkreśla, że będzie monitorował zwroty, aby upewnić się, że nowe zasady nie są wykorzystywane do skrzywdzenia deweloperów, którzy wkładają swój czas i serce w tworzenie wspaniałych gier. W związku z tym GOG zastrzega sobie prawo do odmowy zwrotu pieniędzy w indywidualnych przypadkach. Chodzi tu rzecz jasna o nadużywanie opcji zwrotu.

Zobacz też: Zdjęcie Oppo Watch – piękna sztuka czy mocna inspiracja

GOG podkreślił, że ufa użytkownikom, iż będą podejmować świadome decyzje dotyczące zakupów i ograniczą stosowanie zaktualizowanych zasad tylko wtedy, gdy coś nie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami:

Prosimy, żebyś szanował cały czas i ciężką pracę włożoną w tworzenie gier, w które grasz. Pamiętaj, że zwroty nie są recenzjami. Jeśli zakończyłeś grę i nie spodobała Ci się ona, rozważ możliwość podzielenia się swoją opinią. Prosimy również, żebyś nie nadużywał z naszego zaufania, prosząc o zwrot nieuzasadnionej ilości gier. Nie bądź taką osobą. Nikt nie lubi takich osób.

Dla porównania Valve i Epic Games wydadzą zwrot pieniędzy w ciągu dwóch tygodni od daty zakupu. Oczywiście, o ile użytkownik spędzi na rozgrywce mniej niż dwie godziny. Mam tylko nadzieję, że grupa cwaniaczków nie zrujnuje tej świetniej inicjatywy. Szkoda byłoby stracić możliwość zwrotu, bo komuś GOG zaczął się mylić z wypożyczalnią gier, a zapłata z kaucją.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.