ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi rezygnuje z procesorów

Procesor od Xiaomi? Historia może się powtórzyć

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wiele osób uważa, że Xiaomi odnosi sukcesy w każdej dziedzinie, za jaką się tylko weźmie. To oczywiście nie jest prawdą. Dobrym przykładem może tutaj być rynek procesorów. Xiaomi do tej pory stworzyło tylko jeden układ, czyli Surge S1, i daleko mu było do sukcesu. Okazuje się jednak, że chiński producent się tym nie zraża. Gigant znów rozpoczął istotne inwestycje w branży układów scalonych. Miejmy nadzieję, że drugie podejście okaże się znacznie bardziej owocne.

Xiaomi inwestuje w procesory

Xiaomi inwestuje w procesory

Obecnie Xiaomi rozszerza swoją obecność w branży, stając się udziałowcem dwóch firm produkujących procesory. Zgodnie z raportem z 36Kr, Xiaomi inwestuje w nie poprzez swoje ramię inwestycyjne Hubei Xiaomi Yangtze River Industrial Fund. Podaje się, że Xiaomi przejęła 1,38% udziałów w szanghajskiej firmie ASR Microelectronics. Zaledwie kilka dni wcześniej firma ta stała się trzecim co do wielkości zewnętrznym akcjonariuszem OnMicro Corporation, zyskując przy tym 6,98% udziałów.

Zobacz też: Gigantyczne dywidendy mają ocalić HP przed wrogim przejęciem

Założona w 2015 roku firma ASR Microelectronics koncentruje się na chipach przeznaczonych do różnych zastosowań elektroniki użytkowej, w tym przenośnych inteligentnych terminalach, urządzeniach internetu rzeczy i nawigacji. Największym akcjonariuszem firmy jest gigant e-commerce Alibaba, który posiada około 21,75% udziałów. Jeśli zaś chodzi o OnMicro Corporation, jest ona twórcą i badaczem wysokowydajnych układów scalonych i urządzeń peryferyjnych dla różnych typów elektroniki. Specjalizuje się w opracowywaniu układów scalonych RF i analogowych układów scalonych wykorzystywanych w komunikacji bezprzewodowej, zarządzaniu energią i modułów RF front-end. Warto także przypomnieć, że Xiaomi dokonało w ubiegłym roku strategicznej inwestycji w VeriSilicon Holdings Co Ltd, nabywając około 6 procent udziałów i tym samym stając się drugim co do wielkości zewnętrznym udziałowcem firmy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy