Helio G70 jest jednym z najnowszych procesorów MediaTeka. Od czasu jego ogłoszenia w styczniu 2020 roku, procesor pojawił się do tej pory w jednym urządzeniu, a jest nim Realme C3. W ramach promocji układu MediaTek opublikował film porównujący go z procesorem Snapdragon 665 firmy Qualcomm. Jak łatwo się domyślić procesor od Tajwańczyków zostawia w tyle amerykański układ ze średniej półki. Czy to jednak wystarczy by przekonać producentów?

MediaTek G70 vs Snapdragon 665

Ponieważ Realme C3 jest jedynym dostępnym na rynku telefonem z procesorem Helio G70, nie jest zaskoczeniem, że jest to urządzenie, które MediaTek wybrał do swojego testu. Smartfon ze Snapdragonem 665 użyty do porównania to OPPO A9 2020. Porównanie obejmuje takie testy jak benchmarki i czas uruchamiania gier i apliakcji. Na początku oba telefony są testowane w AnTuTu. Wynik pokazuje, że Helio G70 wygrywa rundę z 193 790 punktami w porównaniu do Snapdragona 665 z 166 126 punktami. Co jednak istotne nie działają one na tej samej wersji aplikacji, co może mieć olbrzymi wpływ na wyniki. Przeprowadzono także testy Geekbench, 3DMark i GFXBencha. W każdym z nich wygrywa Helio G70.

Zobacz też: Firefox z nową opcją szyfrowania – budzi ono wiele kontrowersji

W przypadku kolejnego testu porównywany jest czas uruchamiania aplikacji takich jak YouTube i Flipkart. Podczas gdy Realme C3 był szybszy w ładowaniu YouTube, Flipkart okazał się remisem. Ostatni etap testu porównuje czas uruchamiania takich gier, jak PUBG, Asphalt 9 i Call of Duty. Poniższy obrazek przedstawia jego wyniki:

MediaTek G70 vs Snapdragon 665

Podczas gdy Helio G70 wygrywa wszystkie trzy rundy, Snapdragon 665 z pewnością nie pozostaje w tyle. Niemniej jednak, MediaTek zasługuje na pochwałę, ponieważ jego najnowsze procesory znacznie się poprawiły, a nawet pokonały konkurencję. Jednak czy to wystarczy, aby przekonać producentów do sięgnięcia po te układy? Czas pokaże. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.