Inwestycje Samsunga w 2019 roku

Mimo problemów inwestycje Samsunga nie zwalniają

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Według najnowszego raportu firmy Samsung Electronics w 2019 roku wydała ona ogromną sumę na badania i rozwój. Pomimo tego, Samsung odnotował jeden z najgorszych wyników w ciągu ostatnich pięciu lat z powodu przestoju w branży układów scalonych. Czebol zainwestował znaczne środki w swoje skrzydło badawczo-rozwojowe, aby skupić się na zapewnieniu sobie nowych czynników wzrostu. Dzięki temu Samsung, który wręcz słynie z udziałów w różnych branżach, może jeszcze bardziej zwiększyć dywersyfikację.

Inwestycje Samsunga w 2019 roku

Inwestycje Samsunga w 2019 roku

Południowokoreański koncern technologiczny ujawnił swoje łączne wydatki na badania i rozwój. Wynosiły one 20,19 bln wonów, czyli około 16,6 mld dolarów. Liczba ta wzrosła o 8,3% z 18,65 bln wonów, czyli około 15,3 mld dolarów w 2018 roku. Samsung zainwestował znaczne środki w badania i rozwój, mimo że przychody operacyjne spadły o 52,8% rok do roku do poziomu 27,76 bln won (~22,75 mld USD). Gigant głównie kierował swoje inwestycje na rozwój biznesu, w tym rozwój chipów systemowych i wyświetlaczy kwantowych. Firma ogłosiła plany zainwestowania około 133 bilionów wonów (~109 miliardów dolarów) w sieć do 2030 roku. Mimo to nie sądzę, żeby gigant był w stanie w ciągu najbliższej dekady rzucić wyzwanie TSMC. Oczywiście wszystko będzie zależało między innymi od sytuacji politycznej pomiędzy Tajwanem a Chinami kontynentalnymi.

Zobacz też: Intel znalazł własną niszę w świecie technologii 5G

Samsung ogłosił w październiku ubiegłego roku, że planuje zainwestować 13 bilionów wonów w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych wyświetlaczy w zakładzie w Tangjeong. Dodatkowe 3,1 biliona wonów (~ 2,5 miliarda dolarów) zostanie przeznaczonych na rozwój technologii wyświetlania nowej generacji. Samsung zobowiązał się również wydać 180 bilionów wonów (~ 1,47 mld USD) na poprawę sieci 5G. Inwestycje to jednak niejedyne wydatki dużych firm, Samsung zapłacił 8,69 bln wonów (~ 7,13 mld USD) w podatkach od osób prawnych, co oznacza spadek o 48,3% od 2018 roku z powodu słabej sprzedaży. Kwota ta stanowi 3,8% rocznych przychodów firmy Samsung, co również oznacza spadek o 6,9% w 2019 roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy