ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
UNISOC luki bezpieczeństwa

UNISOC T7520 – nowy rywal Snapdragona 865

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Na dzisiejszej konferencji prasowej UNISOC ogłosił swój drugi procesor wysokiej klasy. Tiger T7520 jest najnowszym chipsetem 5G przeznaczonym dla urządzeń przenośnych. Jest to następca niezwykle udanego układu Tiger T7510. Jednak w przeciwieństwie do niego oferuje on zintegrowany modem 5G. Kolejnym atutem jest korzystanie z wysokiej klasy technologii znanej z flagowych procesorów konkurencji. Jest to również pierwszy mobilny procesor 6 nm na świecie.

UNISOC T7520

UNISOC T7520

Procesor Unisoc T7520 został wykonany w procesie 6 nm EUV. Nie wiadomo dokładnie, kto jest jego wykonawcą. Wiele jednak wskazuje na to, że mamy tu do czynienia z dziełem tajwańskiego TSMC. Procesor ma 8 rdzeni. Cztery z nich to ultrawydajne Cortex-A76. Kiedy jednak smartfon nie wymaga zbyt wielkiej mocy, to układ korzysta ze znacznie słabszych jednostek Cortex-A55, które cieszą się wysoką energooszczędnością. Niestety, producent nie pochwalił się taktowaniem układu. Na pokładzie znajduje się również układ graficzny Mali G57. Tym, co jest najważniejsze z perspektywy rynku, jest jednak wbudowany modem 5G. Producent obiecuje, że oferuje on znacznie niższe zużycie energii niż w przypadku konkurentów, którzy korzystają z zewnętrznych modemów. Nie padły konkretne nazwy, ale łatwo się domyślić, że chodziło o Snapdragona 865.

Zobacz też: InnerSpace na PC już wkrótce będzie dostępne za darmo

To jednak nie koniec licznych zalet tego procesora. Producent chwali się, że jest to pierwszy na świecie modemem 5G, który oferuje zwiększenie zasięgu w stosunku do konkurencji. Obsługuje on sieci NSA i SA, jak również 2G, 3G i 4G. W sieciach SA może osiągać prędkości wysyłania do 3,25 Gbps. Układ obsługuje również połączenia audio i wideo wysokiej rozdzielczości w technologii dual-SIM dual-5G i VoNR. Producent nie zapomniał także o sztucznej inteligencji. Wewnątrz znajduje się nowa generacja NPU, która przynosi poprawę wydajności i efektywności energetycznej. Producent chwali się, że NPU w Tiger T7520 zwiększa sprawność energetyczną o ponad 50% w porównaniu do poprzedniej generacji. Procesor obsługuje wyświetlacze o częstotliwości odświeżania do 120Hz, rozdzielczości 4K i z obsługą HDR10+. Wyposażono go w rozwiązanie Vivimagic 6. generacji UNISOC, technologię Full Dynamic Range drugiej generacji, dedykowany akcelerator AI i 4-rdzeniowy ISP z obsługą rozdzielczości do 100 MPix. Wciąż jednak nie poznaliśmy żadnego smartfona, który ma być napędzany przez UNISOC T7520.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy