Wyświetlacze do iPhone od BOE

Lider rynku wyświetlaczy skupia się na współpracy z Apple

Paweł Maretycz Paweł Maretycz NewsyApple jest znane z tego, że zaopatruje się w komponenty z przynajmniej dwóch źródeł. Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe. To pozwala na negocjowanie lepszych cen z dostawcami i ograniczanie ryzyka. Obecnie firma kupuje wyświetlacze OLED od firm Samsung i LG. Większość pochodzi jednak od tego pierwszego. Do tego grona dołączy także lider produkcji ekranów, czyli BOE Może on zabezpieczyć zamówienie na aż 45 milionów paneli OLED dla iPhone.

Wyświetlacze do iPhone od BOE

Wyświetlacze do iPhone od BOE

Apple zawsze było bardzo wybredne, jeśli chodzi o jakość. To, wraz z problemami związanymi z wielkością produkcji, jest podobno powodem, dla którego BOE nie został jeszcze dodany do łańcucha dostaw OLED. I to pomimo jego stałych wysiłków od 2017 roku. Według ETNews chiński producent zdecydował się zainwestować w dodatkowe urządzenia i sprzęt. Te będą niezbędne do produkcji wyświetlaczy dla giganta z Cupertino. Według doniesień w zakładzie OLED B11 w Syczuanie buduje 10 nowych linii modułowych wyłącznie do produkcji ekranów dla Apple. Decyzja o inwestycji nie oznacza jednak, że została podpisana umowa między tymi dwoma firmami. BOE będzie musiało jeszcze spełnić wymogi oceny jakości Apple. Krok ten jest jednak ważny. Zwłaszcza, że osoby mające dostęp do informacji poufnych w branży twierdzą, że firma Apple zwróciło się do chińskiego producenta o poczynienie niezbędnych przygotowań do dostawy OLED.

Zobacz też: Rodzina iPhone 12 może zadebiutować znacznie później, niż planowało Apple

W związku z tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że BOE, który już produkuje panele LCD dla starszych iPhoneów, będzie również dostarczać ekrany OLED do nowszych modeli. Jednak w tym roku Apple będzie prawdopodobnie trzymać się Samsunga i LG. Kiedy BOE zostanie ostatecznie partnerem firmy, to podobno stanie się drugim co do wielkości dostawcą OLED dla producenta. BOE jest już jednym z wiodących producentów wyświetlaczy na świecie. Jednak musi położyć większy nacisk na produkty nowej generacji, takie jak OLED i microLED. Ponieważ Apple chce zdywersyfikować swój łańcuch dostaw, partnerstwo będzie korzystne dla obu stron.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy