miui v6

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Xiaomi w ostatnich kilku miesiącach stał się jedną z najpopularniejszych chińskich firm produkujących smartfony i od niedawna tablety. Mimo wszystko ten producent z pewnością dla wielu z Was kojarzy się głównie z oprogramowaniem bazującym na Androidzie i nazwie MIUI.

 

Wczoraj Chińczycy przedstawili nową odsłonę swojego systemu, na którą zainteresowani czekali już od dłuższego czasu. Szósta wersja MIUI bazuje na Androidzie 4.4 KitKat i już na samym początku widać odmieniony interfejs, który stał się znacznie lżejszy – mimo wszystko wciąż widać podobieństwa do iOS, ale nie bez powodu Xiaomi nazywa się chińskim Apple. Oto garść zrzutów ekranu i grafik prezentujących MIUI v6:

 

miui v6 11 miui v6 10 miui v6 9 miui v6 8 miui v6 7 miui v6 6 miui v6 5 miui v6 4 miui v6 3 miui v6 2

 

W Sieci także pojawiło się kilka filmów prezentujących zalety nowego oprogramowania:

 

 

Kwestia bardziej techniczna przedstawia się następująco: zastosowano nowe zabezpieczenia przeciwko wirusom i malware, a także mocno zmodyfikowano jądro systemu, co przekłada się na lepsze gospodarowanie RAM oraz energią akumulatora.

 

MIUI v6 jest już dostępne dla betatesterów na MI3 i MI4, ale według zapowiedzi, oficjalna aktualizacja powinna zagościć także na Redmi (1s, nie wiadomo co z Rice), Redmi Note, MI2 i MI2A. Odpowiedni monit dla użytkowników tych smartfonów powinien pojawić się do końca bieżącego roku.

 

W takim razie jak podoba Wam się odmiana MIUI? Zainteresowani jesteście nową wersją oprogramowania od Xiaomi?

 

 

źródło: Android Beat, MIUIPolska
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.