Firma Samsung poinformowała dziś, że wprowadza do sprzedaży nowy monitor z zaawansowaną ochroną oczu. Chodzi o model U28R550, który został zaprojektowany z myślą o osobach spędzających wiele godzin dziennie przed komputerem.

Monitor z ochroną oczu od Samsunga – czym się charakteryzuje?

Koreański producent elektroniki pokazuje ostatnio sporo produktów. Niedawno miała miejsce premiera nowych smartfonów Galaxy S20. Samsung zaprezentował również pełną ofertę telewizorów na rok 2020. Teraz przyszedł czas na inny produkt. Nowy monitor od Samsunga posiada przekątną 28″ oraz rozdzielczość 4K. Odświeżanie funkcjonuje na poziomie 60 Hz. Samsung wyposażył monitor w technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła. Potwierdza to certyfikat TÜV Rheinland.

monitor samsung z ochroną oczu

Według producenta matryca monitora (IPS) gwarantuje wyrazistość i jasność obrazu. Zastosowane filtry niebieskiego światła mają nie wpływać w negatywny sposób na jakość wyświetlanych treści. Komfort pracy mają poprawiać takie funkcje, jak Picture by Picture – technologia ta pozwala wyświetlać jednocześnie dwa obrazy pochodzące z różnych źródeł. Nowy monitor został także wyposażony w funkcję PIP. Umożliwia ona dowolne aranżowanie okienek aplikacji i programów na ekranie. Jeśli chodzi o udogodnienia dla graczy, U28R550 posiada zgodność z AMD FreeSync. W praktyce ma to pozwolić na uniknięcie zacinania się obrazu oraz na skrócenie czasu reakcji monitora.

Czytaj także: Samsung zapowiedział obecność na IEM 2020. Wiemy, co pokaże

W kwestii designu Samsung postawił na wąskie ramki. Producent proponuje budowę stanowiska składającego się z kilku monitorów U28R550. Jest to oczywiście możliwe, jeśli dla kogoś cena nowego urządzenia (lub kilku jego egzemplarzy) będzie akceptowalna. Póki co najnowszy monitor firmy Samsung z ochroną oczu jest dostępny w niewielu sklepach, jego cena to ok. 1500 zł.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.