Czasy, w których każdy telefon był wyposażony w wymienną baterię, przeminęły bezpowrotnie. Wówczas wymiana uszkodzonego akumulatora była niezwykle prosta i każdy mógł to bez problemu zrobić samodzielnie. Niestety, aby wymienić baterię w nowych smartfonach, trzeba się nieźle nagimnastykować, przez co wiele osób decyduje się na dość kosztowną wizytę w serwisie lub po prostu kupuje nowe urządzenie. Wygląda jednak na to, że już wkrótce może się sporo zmienić, bo Unia Europejska podobno chce sprawić, by baterie w smartfonach znów można było łatwo wymieniać.

Plan Unii Europejskiej dotyczący wymiany baterii w smartfonach

lg v60 thinq aparat gniazdo sluchawkowe akumulator

Według najnowszego raportu Het Financieele Dagblad Unia Europejska planuje zmusić producentów elektroniki do ułatwienia wymiany baterii. Głównym motywem wydaje się tutaj być żywotność smartfonów, która zauważalnie by się zwiększyła, gdyby użytkownicy mogli w łatwy sposób wymieniać akumulatory. A co za tym idzie, zmniejszyłaby się liczba odpadów elektronicznych (tzw. elektrośmieci), co jest bardzo istotne dla środowiska.

Zobacz także: [Promocje dnia] Huawei P20, GeForce GTX 1660, Radeon RX 5500 XT PULSE i więcej w świetnych cenach!

Powyższe informacje to fragment projektu, nad którym pracuje Unia Europejska. Jak nie trudno się domyślić, doszło do wycieku – Frans Timmermans, wiceprzewodniczący „Green Deal” w Komisji Europejskiej, ma go oficjalnie przedstawić w połowie marca. Aktualnie Unia Europejska podobno dodaje do projektu ostatnie szlify. Warto przypomnieć, że nie tak dawno temu UE chciało wymusić na producentach jeden standard ładowarek, więc nowa propozycja nie powinna być dla nikogo większym zaskoczeniem. Co sądzicie o tym pomyśle? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.