Okazuje się, że aktualizacja do EMUI 10 trafi także do urządzeń, które jeszcze niedawno były uznawane za jedne z najlepszych flagowców. Mowa o Huawei Mate 10 oraz Huawei P20. Takiego obrotu spraw można się było spodziewać, choć w przypadku Huawei i ich ostatnich problemów z dostępem do usług Google, sytuacja mogła wyglądać różnie.

Aktualizacja do EMUI 10
Fot. EMUI 10

Dalej nie do końca wiadomo, co będzie działo się z aktualizacjami bezpieczeństwa dla modeli Huawei Mate 10 oraz Mate 10 Pro, które zostały wycofane z oficjalnej rozpiski. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe rozwiązanie, bo przecież mówimy tutaj o urządzeniach, które dalej są użytkowane przez ogrom ludzi. Łatki bezpieczeństwa to jedno, a co z aktualizacją do wyższej wersji systemowej? Ta na szczęście powinna niedługo zacząć „wypływać”.

Aktualizacja do EMUI 10 dla serii Mate oraz P

Jak donosi HuaweiCentral, fakt, że Mate 10 oraz wersja Pro nie dostają obecnie łatek bezpieczeństwa, nie oznacza, że ominie ich aktualizacja do nowej wersji systemowej. Aktualizacja do EMUI 10 dla Mate 10 zaczęła pojawiać się już na niektórych urządzeniach w Chinach. Podobnie w przypadku Mate 10 Pro, gdzie aktualizacja do EMUI 10 w wersji beta dostępna ma być na wybranych rynkach. Huawei ma zacząć szerzej wypuszczać aktualizację w marcu, choć oczywiście bez konkretnej daty.

Zobacz też: Klawiatura Miyu Elite wygląda przepięknie

Jak się okazuje, aktualizacja do EMUI 10 pojawi się w marcu także na Huawei P20. Wprawdzie według wcześniejszych informacji, smartfony miały doczekać się nowej wersji systemu jeszcze w lutym. Jak widać, sam proces trochę się przeciąga. Zła wiadomość dla użytkowników tych modeli jest natomiast taka, że nie mają już co liczyć na aktualizację do EMUI 11. Oczywiście można się było tego spodziewać, bo przecież Mate 10 debiutował, mając na pokładzie Android 8. Dwie duże aktualizacje w przypadku flagowców to zazwyczaj maksymalna liczba. Modele Huawei P20 Lite oraz Mate 10 Lite raczej nie mają co liczyć na EMUI 10.

Źródło: HuaweiCentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.