iPhone 12

Rodzina iPhone 12 może zadebiutować znacznie później, niż planowało Apple

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Apple to prawdziwy gigant, którego produkty cieszą się nieustającym zainteresowaniem na całym świecie. Niestety nawet tak duża marka nie jest w stanie poradzić sobie z trwającą w najlepsze epidemią koronawirusa, która sprawiła, że wiele firm, w tym kilka produkujących części dla Apple, wstrzymało pracę lub ograniczyło ją do minimum. Popularny analityk przewiduje, że m.in. z tego powodu rodzina iPhone 12 zadebiutuje znacznie później, niż planowało to Apple.

Seria iPhone 12 opóźniona? To bardzo możliwe

iPhone 11 Deep Fusion

Apple od lat pokazuje nowe iPhone’y we wrześniu. Jest jednak spora szansa, że w tym roku producent będzie zmuszony do zmiany planów. Otóż wiele firm produkujących części do smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka nie pracuje lub pracuje, ale na ograniczonych obrotach. Analityk Daniel Ives twierdzi, że minie jeszcze przynajmniej miesiąc, by wszystko wróciło do normy. Łańcuch dostaw Apple w najlepszym wypadku ma być zakłócony do kwietnia, a w najgorszym – nawet do czerwca.

Zobacz także: Samsung Galaxy M31 oficjalnie zaprezentowany – bateria 6000 mAh robi wrażenie!

Właśnie z tych powodów, których winien jest koronawirus, Apple może zostać zmuszone do opóźnienia premiery rodziny iPhone 12 nawet o kilka miesięcy. Warto wspomnieć, że wielkimi krokami zbliża się też prezentacja iPhone’a 9, który niestety również może trafić do sklepów później, niż planowano. Na koniec należy zaznaczyć, że mamy do czynienia tylko i wyłącznie z przewidywaniami, które wcale nie muszą się sprawdzić. Miejmy nadzieję, że Apple jakoś uda się rozwiązać wszystkie problemy.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy