ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Klawiatura Miyu Elite

Klawiatura Miyu Elite z obsługą głosową dla zmęczonych pisaniem

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Klawiatura Miyu Elite z czymś, co można nazwać obsługą głosową, zadebiutowała właśnie na platformie Xiaomi Youpin. Razem z nią pojawiła się także specjalna myszka, ale z tego zestawu, to właśnie sprzęt do pisania prezentuje się znacznie ciekawej. A już w szczególności wtedy, kiedy poznamy jego możliwości oraz cenę. Ta jak zwykle jest zaskakująco niska.

Klawiatura Miyu Elite
Fot. Klawiatura Miyu Elite

Każdy kto pracuje na komputerze wie, że dobra klawiatura potrafi wiele zmienić. Odpowiednio wyprofilowane klawisze, dobry „skok” no i sam wygląd wpływają na komfort pracy. Wprawdzie tego produktu jeszcze nie przetestowano, więc trudno wyrokować, czy sprawdza się podczas długich godzin pracy, ale wygląda przepięknie. Dodatkowo ma kilka interesujących funkcji, które sprawiają, że warto się sprzętem zainteresować.

Klawiatura Miyu Elite

Czym wyróżnia się klawiatura Miyu Elite? Przede wszystkim ciekawym wyglądem, który jest wyjątkowo minimalistyczny. Podstawa wykonana ma być z metalu, a 85 galwanizowanych klawiszy zostało przygotowanych na „wysoki połysk”. Trudno ocenić, jak będzie sprawdzało się to w praktyce i czy sprzęt nie będzie się zbyt szybko brudził, ale nie można mieć wszystkiego. Klawiatura jest bezprzewodowa i łączy się z innymi urządzeniami przez Bluetooth lub Wi-Fi (2.4 GHz). Akumulator ma zapewnić jej dwa tygodnie pracy na jednym ładowaniu, a to odbywa się przez port USB typu C. Same klawisze mają mieć mechanizm nożycowy, więc praca na nich powinna być dość przyjemna.

Zobacz też: Opaska sportowa od Realme na pierwszym zdjęciu

Najciekawszym rozwiązaniem w klawiaturze Miyu Elite jest jednak możliwość dyktowania. Specjalny klawisz funkcyjny pozwala na dyktowanie do 180 słów na minutę. Jeżeli wciśniemy go dwukrotnie, usłyszymy informacje pogodowe. Miły dodatek, który może ułatwić pracę, choć wszystko zależy od tego, jak działało będzie rozpoznawanie mowy.

Na Xiaomi Youpin pojawiła się także myszka, która łączy się z komputerem na tej samej zasadzie, co klawiatura. Sprzęt ma działać na jednym ładowaniu do 15 dni. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj możliwość „podniesienia” samej myszki. Po wciśnięci jej obudowy, ta staje się wyższa. Jej normalna grubość wynosi 28.3 mm, ale można ją jeszcze zwiększyć o kolejne 10. Klawiatura i myszka kosztują po 199 juanów, czyli około 112 złotych.

Źródło: Xiaomi Youpin / GizmoChina

Sprawdź najnowsze wpisy