Na zagranicznych wyjazdach polscy turyści najczęściej wybierają tradycyjne formy płatności. Najpopularniejsza jest gotówka i to w każdej kategorii wiekowej. Polacy wolą przed wyjazdem zaopatrzyć się w odpowiednią ilość lokalnej waluty, niż płacić za granicą kartami czy aplikacjami mobilnymi.

Polscy turyści decydują się na tradycyjne płatności podczas wyjazdów

Zwyczaje turystów związane z płaceniem podczas wyjazdów sprawdziła wyszukiwarka ofert podróży kayak.pl. W badaniu wzięło udział ponad 25 tysięcy osób z 24 różnych krajów, w tym tysiąc Polaków. Niemal połowa (48%) badanych z Polski przyznało, że zazwyczaj podczas wakacji decyduje się na płatność gotówką. Karta debetowa jest pierwszym wyborem dla 22% Polaków, a karta kredytowa – 20%. Co 14. respondent z Polski wskazał, że zazwyczaj płaci na wyjazdach za pomocą aplikacji mobilnej. Z innych metod płatności najczęściej korzysta 2% badanych, a 3% wskazało odpowiedź nie wiem.

polscy turyści płatności

Dokładne wyniki różnią się w zależności od płci oraz wieku, jednak trend wszędzie jest taki sam. Co ciekawe, wśród najstarszych turystów z Polski, więcej osób decyduje się na płatności kartą podczas wyjazdów, niż w grupie młodszych osób. Przynajmniej tak wynika z badania. Jak wypadli turyści z innych krajów? Niemcy oraz Austriacy są jeszcze bardziej przywiązani do gotówki za granicą, niż Polacy. Po 58% ankietowanych turystów z tych państw wskazało tradycyjne pieniądze jako podstawową opcję. Najczęściej po karty kredytowe zamiast gotówki sięgają natomiast Francuzi i Norwegowie.

Czytaj także: Honor 9X Pro, słuchawki Magic Earbuds i niespodzianki. Witamy nowości Huawei i żegnamy Google Play

Inną ciekawostką jest fakt, że Polacy są jedną z najbardziej otwartych społeczności na płatności przy użyciu aplikacji mobilnej. Wyprzedzają nas tylko Ukraińcy. Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy kayak.pl wskazuje natomiast, że Polacy są jednym z najbardziej niechętnych narodów do finansowania urlopu za pomocą karty kredytowej i płatności ratalnych.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.