Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się, że firma Essential schodzi ze sceny, co oznacza, że jej pierwszy i zarazem jedyny smartfon nie dostanie już żadnych aktualizacji. Wygląda jednak na to, że producent postanowił pożegnać się w miłych relacjach i zapewni swoim klientom możliwość przetestowania jeszcze jednego uaktualnienia systemu Android.

Essential Phone i wsparcie dla Androida 11 w wersji Developer Preview

android 11 logo google strona

Kilka dni temu Android 11 w wersji Developer Preview został oficjalnie zaprezentowany. Wówczas z testowego wydania nowej wersji Androida mogli korzystać jedynie użytkownicy wybranych smartfonów z linii Pixel od Google, jednak wygląda na to, że już na dniach dołączą do nich właściciele Essential Phone.

Zobacz także: Huawei Mate Xs oficjalnie pokazany, czyli poprawiona wersja składanego smartfona od Chińczykow

Wyszło na jaw, że inżynierowie firmy Essential otworzyli na GitHubie nowy dział w swoim repozytorium. To właśnie tam pracują oni nad zwiększeniem kompatybilności Essential Phone z GSI (Generic System Image) Androida 11. Choć wgranie Android 11 Developer Preview na Essential Phone w teorii powinno już być możliwe, Jean-Baptiste Théou, kierownik ds. Oprogramowania systemowego w Essential poinformował, że zanim społeczność otrzyma taką możliwość, wszystko musi przejść jeszcze „wewnętrzny przegląd”. Konkretnej daty nie podano, ale najprawdopodobniej jest to kwestia tylko kilku dni. Rzecz jasna posiadacze Essential Phone nie mają co liczyć na aktualizację do stabilnej wersji Androida 11, choć dobre i to.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.