ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HTC stworzy smartfona z 5G

HTC stworzy smartfona z 5G i to nie żart

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Tajwańczycy chyba mocno wzięli się za robotę, bo HTC stworzy smartfona z 5G i to jeszcze w tym roku. Potwierdził to CEO firmy, czyli Yves Maitre. Co ciekawe, inna jego wypowiedź wskazywała na to, że firma obrała też inny kierunek dla siebie. HTC mocno wierzy bowiem w to, że VR jest przyszłością, a teraz do tego dochodzi jeszcze nowy smartfon. Czy to zapowiada wielki powrót do gry?

Dane od HTC
Fot. HTC / TechCrunch

Sama chęć stworzenia smartfona, który będzie wspierał sieć 5G, jest mocno powiązana z VR. Chodzi o to, że z obsługą sieci 5G, aplikacje do VR będą zwyczajnie lepiej działać. Wiadomo, że nawet najmniejsze opóźnienia czy „zwiechy” nie wpływają pozytywnie na odbiór VR, więc CEO HTC ma tutaj sporo racji. Tylko czy przypadkiem firma nie jest już w takim miejscu, że cokolwiek nie zrobią, użytkownicy i tak nie zdecydują się na ich produkt?

HTC stworzy smartfona z 5G

Sam fakt, że HTC stworzy smartfona z 5G, jest dość… zaskakujący. Ostatnia duża premiera od firmy miała miejsce prawie dwa lata temu. Teraz HTC skupia się głównie na mniej rozpoznawalnych urządzeniach, które pojawiają się w Indiach (HTC Wildfire X), a co więcej, są produkowane przez zewnętrzną firmę i tylko sygnowane logiem marki. O flagowcach od HTC nie słyszeliśmy już od dawna. Same słowa o tym, że ma pojawić się smartfon z obsługą sieci 5G, były więc dość zaskakujące.

Zobacz też: Podwójne stuknięcie – nowy gest w Android 11

Oczywiście smartfon z obsługą sieci 5G nie musi być flagowcem, ale to chyba byłby kolejny „strzał w stopę” dla producenta. Rynek jest już tak zapchany, że HTC nie miałoby się na nim jak przebić. Szczególnie że w świadomości konsumentów po Tajwańczykach nie został już nawet ślad. Wystarczy spojrzeć na to, że przychody firmy w samym 2019 roku spadły o 57 procent. I nic nie zapowiada tego, żeby coś się miało zmienić. Wątpliwe jest więc to, że na marketing wyłożono by odpowiednie pieniądze, a bez tego, nowy smartfon przepadłby na rynku. Widać jednak, że firma się nie poddaje i to zapewne nie ich ostatnie słowo.

Źródło: DigitalTimes / HTC

Sprawdź najnowsze wpisy