Boty problemem na Twitterze

Przekręt klimatyczny na Twitterze

Newsy

Badanie, które zostanie wkrótce opublikowane przez Brown University, wykazało, że boty na Twitterze miały znaczący wpływ na negowanie zmian klimatycznych. Naukowcy stwierdzili, że około 25% wszystkich tweetów dotyczących kryzysu klimatycznego pochodziło od botów. Te natomiast podważały istnienie zmian klimatu i wpływowi człowieka na ten proces. Łatwo się domyślić, że takie poglądy są wielu dużym firmom na rękę. 

Boty problemem na Twitterze

Boty problemem na Twitterze

W badaniu przeprowadzonym przez zespół pod kierownictwem doktora Thomasa Marlowa zbadano około 6,5 miliona tweetów. Pochodziły one z ram czasowych związanych z decyzją prezydenta Trumpa o wyjściu z paryskiego porozumienia klimatycznego. Tweety te zostały skategoryzowane, a następnie przepuszczone przez narzędzie o nazwie Botometr w celu oszacowania, czy zostały wyprodukowane przez człowieka, czy przez bota. Inicjator badania przyznał, że pomysł na badanie wziął się z jego prywatnych przemyśleń. Nie mógł zrozumieć, dlaczego tak wiele osób zaprzecza zmianom klimatu, mimo że większość naukowców uznaje je za fakt. 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Samsung nie mógł sobie wymarzyć lepszego roku – teraz tylko utrzymać passę

Boty były odpowiedzialne za 38% wszystkich tweetów wymieniających fałszywą naukę i 28% tweetów o Exxonie. Przyglądając się tweetom wspierającym naukę i aktywizm klimatyczny, autorzy stwierdzili, że tylko 5% z nich pochodziło od botów. Automatycznie generowane treści same w sobie niekoniecznie są złe. Chyba że są sprzeczne z faktami. W tym przypadku natomiast błędne informacje docierają do wielu ludzi i mają na nich wpływ. Chociaż autorzy nie potrafili definitywnie określić, kto stoi za kontami botów i jaki wpływ mają, odkryli, że wielu z nich miało dziesiątki tysięcy zwolenników. Takie konta mają tendencję do podążania za sobą i rozpowszechniania fałszywych informacji w tak zwanych komorach echa. Niezależnie od tematu, badacze pokazali, że ludzie wciąż wierzą i rozpowszechniają te błędne informacje, ponieważ uważają, że istnieje ważna alternatywna opinia.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x