Kupno nowego smartfona to zazwyczaj inwestycja na kilka lat. Niestety podczas użytkowania urządzenia przez tak długi okres jego wygląd może nam się po prostu znudzić i często mamy ochotę na jakąś zmianę. Z pomocą mogą przyjść popularne skiny, dzięki którym z łatwością i za niewielką cenę możemy odświeżyć design smartfona. Produkty tego typu można zakupić m.in. od amerykańskiego producenta SlickWraps. Niestety, jeśli kupowaliście kiedyś w jego sklepie, to mam dla was złą wiadomość…

Wyciekły dane użytkowników sklepu SlickWraps. Producent wydaje oświadczenie

czytnik linii papilarnych bezpieczeństwo

Do wycieku danych klientów ze sklepu SlickWraps doszło w dość intrygujący sposób. Pewien ekspert do spraw bezpieczeństwa w sieci opublikował bowiem publicznie na Twitterze lukę w zabezpieczeniach firmy, która pozwała na dostęp do danych, które nie powinny być publiczne, przez moduł służący do wgrywania zdjęć na serwer. Zdecydował się on na taki krok, ponieważ przez wiele dni nie otrzymał żadnej odpowiedzi od firmy, której chciał pomóc. To wykorzystali hakerzy, którym udało się uzyskać dostęp do prywatnych informacji o użytkownikach takich jak imiona i nazwiska, adresy czy dane dotyczące kont. Następnie rozesłali oni do klientów SlickWraps wiadomości, które poinformowały ich o zajściu.

Zobacz też: Co Amerykanie sądzą o składanych smartfonach?

Firma wydała już oświadczenie, w którym mówi, że dane klientów faktycznie wyciekły, jednak wśród nich nie ma haseł oraz informacji o kartach kredytowych. Niesmak niestety pozostaje. Jeśli robiliście kiedyś zakupy na stronie SlickWraps i chcielibyście sprawdzić, czy wasze dane wyciekły, to możecie zrobić to na stronie Have I Been Pwned. Eksperci do spraw bezpieczeństwa dodatkowo zalecają nieodwiedzanie strony SlickWraps do czasu rozwiązania problemu, ponieważ dostęp do serwera może mieć tak naprawdę każdy. Zachowajcie ostrożność!

Źródło: SlickWraps

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.