samsung galaxy z flip premiera specyfikacja wyglad cena

Co Amerykanie sądzą o składanych smartfonach? Zgodzisz się z ich opinią?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Każda nowość ma swoich przeciwników i zwolenników. Nie inaczej jest ze składanymi smartfonami, które mają swoje choroby wieku dziecięcego, ale przed nimi ciekawa przyszłość. W głównej mierze to Amerykanie otrzymują dostęp do tego typu nowości, ale co tak naprawdę sądzą o nowej formie konstruowania urządzeń mobilnych? O ile jeszcze niedawno na rynku było kilka modeli, tak teraz ten zaczyna się wyraźnie rozrastać, ale też jest coraz taniej. Dlatego portal PCMag postanowił przeprowadzić ankietę, która pokazuje podejście Amerykanów do składanych smartfonów.

Amerykanie nie chcą kupować składanych smartfonów, ale widzą ich zalety

skladane smartfony opinia ankieta amerykanie

Zdecydowanie najważniejsze pytanie dotyczy tego, czy ktoś planuje zakup składanego smartfona. Jak się nietrudno było domyślić, na razie niewielu jest chętnych na tego typu urządzenia.

skladane smartfony opinia ankieta amerykanie

Naturalnie młodzież nie jest zaciekawiona składanymi smartfonami, co może bezpośrednio wiązać się z posiadanym budżetem.

skladane smartfony opinia ankieta amerykanie

Co ciekawe to kompaktowe rozmiary są wymieniane jako główna zaleta składanych smartfonów. Dziwi nieco wymienianie wydajności i nowszych podzespołów, ale być może ma to podświadomy związek z ceną wśród respondentów. Za to nie dziwi już mnie fakt, że pojawiły się odpowiedzi związane ze swego rodzaju pokazaniem się wśród społeczności.

Nie mogło też zabraknąć wad i tak naprawdę większość z nich jest związana z uszkodzeniami poprzez stosowanie mechanicznych oraz ruchomych elementów. Słaba bateria? To już temat mocno uzależniony od konkretnych modeli, ale na razie żaden składany smartfon nie oferuje rewolucji w tej materii. Są po prostu przeciętne.

skladane smartfony opinia ankieta amerykanie

Czy Amerykanie uważają składane smartfony za niezbędne? Większość odpowiedzi sugeruje, że tak, są potrzebne, ale jednak bardziej się rozdrabniając widać, że można bez nich żyć.

Zobacz też: Co lepsze? Allegro czy OLX?

Jak mogliście przeczytać na każdej grafice, PCMag przeprowadził ankietę wśród ponad 11 tysięcy respondentów, ale tylko 1 tysiąc z nich tak naprawdę otrzymywał możliwość przejścia wszystkich pytań. Tym samym skala być może nie wydaje się ogromna, ale też zwróćmy uwagę na to, że czas zbierania odpowiedzi był jeszcze przed premierą Galaxy Z Flip. Myślicie, że pojawienie się tego Samsunga mogłoby odmienić powyższe wyniki? Z drugiej strony nie można zapominać, że uczestnicy ankiety niewątpliwie też śledzą plotki dotyczące nowych technologii.

Źródło: PCMag

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy