ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lenovo – lider rynku PC sprzedaje więcej smartfonów niż komputerów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lenovo

Chińczycy w ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie zmienili swój obraz. Nie są to już producenci tworzący marne podróbki, a często bardzo interesujące urządzenia w zdecydowanie niższych cenach. Mimo wszystko niewiele osób wie, że również Lenovo pochodzi z Chin.

Stosunkowo niedawno dopiero chińska firma na poważnie zabrała się za rynek mobilnych urządzeń. Do tego czasu Lenovo wywindowało się na lidera sprzedaży komputerów personalnych głównie dzięki laptopom IdeaPad (od IBM). Chińczycy właśnie ujawnili swój raport finansowy i tym samym okazuje się, że lepiej być dla tej firmy nie może. Po pierwsze, Lenovo cały czas jest liderem rynku PC, na którym sprzedano 14,5 milionów urządzeń, a po drugie ilość smartfonów, które opuściły magazyny jest jeszcze wyższa – 15,8 milionów. To jednak nie oznacza, że Chińczykom blisko do Samsunga – ten mimo że coraz słabiej, ale wciąż umacnia się na swojej pozycji. Mimo wszystko teraz Lenovo pod swoimi skrzydłami ma Motorolę i nowe strategie być może zagrożą Koreańczykom.

Co prawda to tylko liczby, ale widać wyraźny rozwój Lenovo w kierunku urządzeń mobilnych, gdyż z roku na rok wszystkie cyfry zdecydowanie szybciej rosną. Uważacie, że Chińczycy mają szansę zagrozić za kilka miesięcy lub lat Samsungowi?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy