Pixel 4 to smartfon, który na rynku pojawił się z funkcją wykrywania wypadków samochodowych, która jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa użytkowników i może uratować wiele żyć. Niestety Google nie zdecydowało się na dodatnie tej funkcjonalności do pozostałych urządzeń z rodziny Pixel, nawet pomimo tego, że były one na to technicznie gotowe. Na całe szczęście okazuje się, że Android 11 może to zmienić.

Android 11 pozwoli dodać funkcję wykrywania wypadków z Pixela 4 do starszych modeli z tej rodziny

Pixel 4 xl premiera

Na samym początku powinniśmy zastanowić się jednak w jaki sposób działa opisywana w tym artykule funkcja. Mechanizm jest dość prosty – telefon, przy pomocy nauczania maszynowego, analizuje, czy użytkownik uczestniczył w wypadku i jeśli tak, to prosi go o odpowiedź na kilka pytań. Jeśli ten nie zareaguje, to smartfon automatycznie łączy się z numerem alarmowym i podaje swoją lokalizację. Warto wiedzieć, że dzięki Androidowi 11 w wersji Developers Preview użytkownicy starszych Pixeli również mogą aktywować tę funkcję. Wystarczy, że na swoich urządzeniach zainstalują aplikację Personal Safety i ją skonfigurują. Niestety jest jeden haczyk…

Zobacz też: Producenci nie otrzymają zwrotu środków za kłopoty z targami MWC.

Okazuje się, że funkcja wykrywania wypadków samochodowych w tym momencie z jakiegoś powodu działa tylko w Stanach Zjednoczonych. Jeśli zatem nie mieszkacie w tym kraju, to opisywane udogodnienie nie będzie działać. Być może jednak wkrótce się to zmieni – śledźcie naszą stronę, by niczego nie ominąć.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.