ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gry Online pomagają znaleźć przyjaciół

Gry Online pomagają znaleźć przyjaciół na całe życie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Gry online to rozrywka, którą lubi spora część graczy. Dla wielu to już nie tylko zabawa, ale sposób na życie. Oczywiście, jak wszystko mają one swoją mroczną stronę. Zaniedbywanie obowiązków, separowanie się od ludzi, a czasem wręcz prowadzą do uzależnienia. Nie zapominajmy jednak, że mogą one prowadzić do powstania długotrwałych więzi, romantycznych spotkań, a nawet małżeństw. Wszystko tak naprawdę zależy od nas i naszego podejścia.

Gry Online pomagają znaleźć przyjaciół

Gry Online pomagają znaleźć przyjaciół
Najlepszy przyjaciel człowieka

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez PubNub nierzadko zdarza się, że relacje wszelkiego rodzaju rozkwitają dzięki temu wspólnemu zainteresowaniu, jakim są gry. W ankiecie przeprowadzonej wśród 500 graczy stwierdzono, że 36 procent respondentów rozwinęło przyjaźń poprzez czat w trakcie gry. Ponad 20 procent tych przyjaźni trwało co najmniej pięć lat, a ponad trzy procent utrzymywało się przez ponad dwie dekady. Pełne osiem procent stwierdziło, że w trakcie gry zawarło związek małżeński lub partnerski poprzez rozmowy, a 10 procent przyznało się nawet do romansu, który został wywołany przez czat.

Zobacz też: W wyniku epidemii wirusa Chińczycy częściej grają w gry wideo

Nie brakuje tu także polskiego wątku. Monika Jurczyńska, wieloletni gracz i grafik, poznała swojego chłopaka, grając w Quake Live. Są razem już od pięciu lat:

Mieszkamy teraz razem po tym, jak przeprowadziłam się do Finlandii, by być z nim. Nasz związek jest silny, a gdyby nie umiejętność prowadzenia rozmów przez gry, nigdy byśmy się nie spotkali i nie stworzyli tej więzi, którą mamy teraz.

— powiedziała.

To, czy gra oferuje solidną infrastrukturę czatu, czy też nie, może mieć również wpływ na jej ogólny sukces. Ponad 33 procent ankietowanych graczy stwierdziło, że dobra funkcjonalność czatu może mieć wpływ na prawdopodobieństwo, że będą grać w daną grę. Jak widać gry to nie tylko sposób na zabawę, ale także miejsca wirtualnych spotkań.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy