Kurs akcji Nvidii osiągnął wczoraj rekordowy poziom 311 dolarów. Stało się to po tym, jak Bernstein podniósł rating do poziomu Outperform. Co prawda doszło już do drobnej korekty i obecnie ich wartość wynosi 308 USD, jednak to i tak niesamowity wynik. Warto tu przypomnieć, że jeszcze na początku lutego były one wycenione na 236 USD. Należy także dodać, że ostatni rekord pochodzi z września 2018 roku. Wtedy też za akcje firmy należało zapłacić 281 USD. Wtedy też karty graficzne cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem ze względu na kryptowaluty.

Rekordowy kurs akcji Nvidii

Rekordowy kurs akcji Nvidii

Stacy Rasgon będąca analitykiem Bernsteina, stwierdziła, że brak podwyższenia kursu akcji Nvidii wcześniej był błędem. Te już wcześniej powinny wystrzelić w górę względu na rosnącą popularność architektury Turing i wzrost wydatków firmy na rozwiązania chmurowe. Dodatkowo coraz bardziej realna jest perspektywa przejęcia Mellanox przez Zielonych. Wzrost kursu akcji może być zaskoczeniem po ostrzeżeniu przez Nvidię w zeszłym tygodniu, że epidemia koronawirusa może wpłynąć na łańcuch dostaw. Obawy te doprowadziły do tego, że w pierwszym kwartale firma zmniejszyła swoje zyski o 100 milionów dolarów. Jednak jak widać, inwestorzy nie przejęli się tym szczególnie. Z drugiej strony koronawirus jest problemem dla każdej firmy. Sprzedaż akcji Nvidii i zakup innych w to miejsce mija się więc z celem.

Zobacz też: Unia Europejska zdradza swoje plany względem nowoczesnych technologii

Bernstein Bank wyznaczył dla Nvidii nowy cel cenowy w wysokości 360 dolarów. Jeszcze kilka tygodni temu brzmiałoby to, jak nonsens, jednak teraz wydaje się on niezwykle realny. Z drugiej strony może to być element samospełniającej się przepowiedni. W końcu to raport analityków tego banku spowodował tak nagły wzrost. Pamiętajmy jednak, że pod koniec marca ujawnione zostaną nowe procesory graficzne dla centrów danych. Podekscytowanie tymi nowymi produktami i ich potencjał przyciągnięcia większej liczby klientów centrów danych może zainspirować akcjonariuszy do jeszcze większego podwyższenia kursu akcji firmy. 

Źródło: Tomshardware