ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dokumenty Google Smart Compose

Sztuczna Inteligencja w Dokumentach Google będzie uczyła się na naszych błędach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Błędy w pisowni podczas redagowania tekstu są czymś normalnym. Dlatego też większość edytorów tekstów świetnie sobie z nimi radzi wyłapując literówki oraz błędy ortograficzne. Jednak one są dopiero wierzchołkiem góry lodowej. Mamy w końcu jeszcze do czynienia z błędami gramatycznymi, stylistycznymi czy powtórzeniami. Wyłapanie ich nie jest rzeczą prostą, zwłaszcza dla osoby, która sama napisała dany tekst, o czym sam się wielokrotnie przekonałem. 

Dokumenty Google Smart Compose

Dokumenty Google Smart Compose

Smart Compose od Google ma rozwiązać ten problem. Jest to system sztucznej inteligencji, który właśnie został zintegrowany w Dokumentach Google. Oczywiście można było z niej skorzystać już wcześniej, ponieważ była w wersji beta od zeszłego roku. Teraz jednak została ona już ukończona. Jej celem jest pomoc użytkownikom w zmniejszeniu liczby powtarzających się błędów w pisowni, błędów ortograficznych i gramatycznych. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji program przewiduje, co chcemy napisać. Dodatkowo jest w stanie wstecznie poprawić nasze błędy. Oczywiście jej działanie początkowo może być dość irytujące. To dlatego, że AI musi się najpierw nauczyć naszego stylu pisania.

Zobacz też: Kultowe gry wracają – czuć klimat lat 90.

Smart Compose jest już częścią programu Gmail. Pomaga tam użytkownikom w szybszym tworzeniu wiadomości e-mail. Dzięki obecności w Dokumentach Google może pozwolić użytkownikom na bardziej efektywne pisanie. Sprawia to, że stają się one coraz lepszą alternatywą dla płatnych edytorów tekstu. Niestety, Smart Compose wspiera obecnie jedynie język angielski. Z czasem to jednak ma się zmienić. Przyznam, że już nie mogę się doczekać. 

Źródło: TheVerge

Sprawdź najnowsze wpisy