TikTok ogłosił wprowadzenie nowego zestawu kontroli rodzicielskiej, zwanego „Trybem bezpieczeństwa rodziny”. Ma on umożliwić rodzicom ustalenie ograniczeń w korzystaniu z aplikacji mobilnej TikTok przez nastoletnie dzieci. Pakiet funkcji obejmuje kontrolę zarządzania czasem wyświetlania na ekranie, ograniczenia dotyczące komunikatów bezpośrednich oraz tryb ograniczony, który ogranicza pojawianie się nieodpowiednich treści.

TikTok z kontrolą rodzicielską

TikTok z kontrolą rodzicielską

Według TikToka rodzice, którzy chcą włączyć tryb bezpieczeństwa rodziny, muszą najpierw utworzyć własne konto w aplikacji, To następnie jest łączone z kontem nastolatka. Po włączeniu tego trybu rodzice będą mogli kontrolować czas, przez jaki ich dziecko może codziennie korzystać z aplikacji. Może także decydować komu może wysyłać wiadomości i ograniczyć pojawianie się konkretnych treści. Funkcje te były już dostępne w aplikacji do samodzielnego ustawienia. Nowy tryb „Family Safety Mode” pozwala rodzicom lub opiekunom nasterowanie tymi ustawieniami zdalnie.

Zoabacz też: Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy z całego świata dostali dziwne powiadomienie

Nie jest jasne, jak dobrze działa tryb zastrzeżony, ponieważ serwis nie wyjaśnia jego zasady działania. Najprawdopodobniej jednak w dużej mierze opiera się on na zaznaczaniu przez użytkowników nieodpowiednich filmów. Rodzice powinni więc być świadomi, że tryb zastrzeżony nie będzie niezawodnym środkiem kontroli doświadczeń użytkownika. Opcje te mają rozwiewać największe obawy rodziców dotyczące uzależniającego charakteru aplikacji TikTok, dostarczanych treści i prywatnych wiadomości, których rodzice nie mogą monitorować. Oprócz wprowadzenia trybu Bezpiecznej Rodziny, TikTok współpracował z twórcami, aby wyprodukować serię filmów o bezpieczeństwie dotyczących zarządzania czasem. Mają one zachęcić użytkowników do zrobienia sobie przerwy w korzystaniu w aplikacji. 

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.