Koronawirus okazał się zabójczy dla targów MWC. Impreza wyczekiwana od wielu miesięcy nie odbyła się z powodu strachu przed epidemią i rezygnacji wielu firm technologicznych. Okazuje się jednak, że to dopiero początek. Sony oficjalnie ogłosiło swoją decyzję o wycofaniu swoich planów udziału w tegorocznej dorocznej konferencji PAX East w Bostonie. Firma powołała się przy tym na chęć ochrony zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników na całym świecie.

Sony rezygnuje z PAX

Sony rezygnuje z PAX

Chociaż koronawirus jest już obecny w Stanach Zjednoczonych, liczba wszystkich przypadków zachorowań w tym kraju jest wciąż niewielka. Mimo to, Sony zdecydowało, że lepiej być bezpiecznym niż żałować. Mówiąc szczerze, nietrudno zrozumieć tę perspektywę. Gdy dochodzi do wybuchu epidemii wirusa, ryzyko jego szybszego rozprzestrzenienia się znacznie wzrasta, gdy umieści się w jednym miejscu tysiące osób z całego świata. Oczywiście to może być tylko jeden z powodów. W żadnym razie nie wątpię, że firma naprawdę skupia się na zdrowiu swoich pracowników. Jednak udział w targach jest dość kosztowny. Pominięcie PAX mogłoby pomóc Sony zaoszczędzić trochę funduszy. Warto pamiętać, że poza branżą grową producent nie radzi sobie najlepiej. 

Zobacz też: Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy komputer All-In-One

Pamiętajmy też, że Sony odpuściło sobie ostatnio targi E3, które są znacznie ważniejszą imprezą dla rynku growego. Oczywiście sama nieobecność Sony na targach raczej niewiele tutaj zmieni. Wciąż stanowią one zagrożenie dla zdrowia. Z drugiej strony wiele osób mogło być zainteresowanych udziałem głównie z powodu japońskiego producenta konsol. Możliwe więc, że cała impreza mocno ucierpi na tej decyzji.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.