Kiedy wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystko, jakaś firma postanawia wyprowadzić nas z tego błędu. Rynek głośników bezprzewodowych w ostatnich latach niesamowicie się rozrósł. Praktycznie każda firma powiązana z urządzeniami mogilnymi posiada w swojej ofercie przynajmniej jedno takie urządzenie. Większość głośników niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia. Sodapop chce być inny i jest inny. Nie zdobędzie serc melomanów. Jednak pokazuje nam, że ten segment rynku może nas jeszcze zaskoczyć.

Głośnik z butelką Sodapop powstał dzięki crowdfundingowi

Sodapop głośnik butelka

Produkt powstał dzięki zbiórce na Kickstarterze. Widocznie wystarczająco dużo ludzi uznało, że połączenie butelki i głośnika to wcale nie jest taki zły pomysł. Dlaczego taki mix w ogóle powstał? Małe głośniki mają to do siebie, że grają cicho. Dodatkowo ciężko z nich wydobyć dobrze brzmiące niskie tony. Butelka ma w tym pomóc. Skoro to urządzenie mobilne, to jest wręcz stworzone, aby korzystać z niego podczas spotkań ze znajomymi lub podróży. Wtedy prawdopodobnie znajdzie się jakaś opróżniona butelka po napoju, którą będzie można wykorzystać. Oczywiście do działania nie jest wymagane wkręcenie butelki. Jednak to właśnie dzięki temu zabiegowi uzyskamy dwukrotnie wyższy poziom głośności oraz lepszy bass.

Specyfikacja i cena głośnik z butelką od Sodapop

Sodapop głośnik butelka

W tym małym urządzeniu znajduje się dwa 45 mm głośniki o mocy 4 W. Bateria o pojemności 1600 mAh powinna wystarczyć na około 30 godzin pracy. Za połączenie ze smartfonem odpowiada Bluetooth 4.1. Na obudowie znalazło się miejsce nie tylko na port micro-USB, ale także na złącze mini jack. W zestawie z głośnikiem producent dorzuca specjalnie zaprojektowaną butelkę, w której dnie znajduje się membrana mająca nam pokazać prawdziwe możliwości głośnika Sodapop. Jeżeli jesteście zainteresowani tym dość nietypowym urządzeniem – możecie je nabyć na stronie producenta w cenie 49 dolarów, czyli około 200 złotych. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy. To gadżet i myślę, że tylko osoby traktujące go w ten sposób powinny zdecydować się na zakup.

Zobacz także: Sony połączyło głośnik z pilotem do telewizora

Źródło: Sodapop

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.