Bank Pekao SA zapowiedział, że będzie wspierał przedsiębiorców w zadaniu, jakim jest finansowanie fotowoltaiki. Usługi w ramach Pekao Leasing mają stanowić alternatywę dla pożyczek na cele ekologiczne.

Jak bank Pekao SA może ułatwić finansowanie fotowoltaiki przedsiębiorcom?

Pekao Leasing ma pozwolić na finansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych. Bank zapewnia, że każdy przedsiębiorca może sfinansować założenie tego typu instalacji o mocy do 50 kWp. To nie pierwsza tego typu inicjatywa banku – w ubiegłym roku Pekao SA wprowadziło pożyczki i kredyty na cele ekologiczne.

pekao finansowanie fotowoltaiki

Fotowoltaika jest jednym z sektorów Odnawialnych Źródeł Energii, które w ostatnim czasie są bardzo chodliwym tematem w debacie publicznej. Powody są dwa. Po pierwsze, coraz więcej urządzeń działa na prąd, natomiast wiele elektrowni w Polsce jest już mocno wiekowych. Pojawiają się wątpliwości o bezpieczeństwo energetyczne kraju, a także o naszą niezależność od energii kupowanej za granicą. Po drugie, w ostatnim czasie głośno zrobiło się o ochronie klimatu. Pożary lasów w Australii, topnienie lodowców, ale także sytuacja w polskim rolnictwie pokazały próbkę tego, co mogą oznaczać dla świata zmiany klimatu.

Czytaj także: Zacząłem korzystać z menadżera haseł i nie wiem, jak wcześniej mogłem bez niego funkcjonować

Zdaniem Pekao SA, w czasach postępujących zmian klimatu ważne jest, aby rozwijała się energetyka oparta na naturalnych źródłach. Takich, które nie szkodzą środowisku. Oferta Pekao Leasing jest kolejnym naszym krokiem w stronę ekologicznych rozwiązań w naszym kraju, tym razem skierowanym w stronę przedsiębiorców – powiedział Maciej Kijo, Członek Zarządu Pekao Leasing. Zaletą fotowoltaiki dla przedsiębiorców mają być jej duże możliwości instalacyjne. Innym zachwalanym przez Pekao SA aspektem jest odporność firmy na zmiany w cenach energii elektrycznej.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.