W związku z epidemią koronawirusa w Chinach, która doprowadziła do upadku działalności społecznej i gospodarczej, wzrosła sprzedaż masek i gadżetów sterylizacyjnych. Korzystanie z komputerów i smartfonów jest obecnie naszą codziennością. Właśnie tam spędzamy bardzo dużo czasu każdego dnia. Xiaomi wpadło więc na pomysł zintegrowania lampy UV ze stojakiem pod monitor. Dzięki temu jest ona zawsze pod ręką i umożliwia oczyszczanie takich urządzeń jak klawiatura, myszka czy nawet smartfon.

Stojak UV pod monitor od Xiaomi

Stojak UV pod monitor od Xiaomi

Urządzenie o nazwie Lego S6 Pro zostało dość atrakcyjnie wycenione. Należy za nie zapłacić 999 juanów, czyli około 550 PLN. Składa się ono z podstawki pod monitor i stojaka na biurko z dezynfekcją UV. Lampa do sterylizacji UV-C znajduje się pod spodem. Żeby z niej skorzystać, wystarczy wsunąć urządzenia pod stolik i uruchomić 10-minutowy proces sterylizacji. Oprócz dezynfekcji jest to również całkiem ładny stojak pod monitor, który może podnieść wyświetlacz o 13,5 cm. Zwiększa to w znacznym stopniu komfort obsługi monitora, zwłaszcza jeśli ten sam w sobie nie posiada regulacji wysokości. 

Zobacz też: Amerykanie chcą wrócić na Księżyc, a następnie podbić Marsa

Tym samym koryguje niewłaściwą postawę siedzącą użytkownika i zmniejsza obciążenie kręgosłupa szyjnego. Podstawka ta ma również wbudowaną, ukrytą, ponadwymiarową szufladę. Posiada również port USB do ładowania. Dodatkowo posiada 4,5-calowy wyświetlacz dotykowy i zintegrowanego asystenta SI. Całkiem sporo jak na mebel za niespełna 550 PLN. Niestety, ten ostatni będzie raczej bezużyteczny w Polsce. Dlatego raczej nie ma co się spodziewać, że urządzenie trafi także na nasz rynek. Chyba że w wersji zmodyfikowanej i tylko jeśli u nas także pojawi się palące zapotrzebowanie na tego typu urządzenia. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.