Android-Market-Bag

Kupowanie aplikacji w Android Markecie nie należy do zbyt skomplikowanych i zdecydowana większość użytkowników jest w stanie bez problemu poradzić sobie z tą czynnością. Google przy współpracy z kilkoma operatorami postanowił jeszcze bardziej ułatwić zakupy aplikacji.

Większość aplikacji dostępnych w ramach Android Marketu jest darmowa. Dla wielu osób jest to dość istotne, ponieważ bez wydawania dodatkowych pieniędzy mają możliwość korzystania z bardzo dużej liczby gier i programów. W Markecie dynamicznie przybywa coraz bardziej zaawansowanych aplikacji, które są płatne.

Osoby, które kiedykolwiek dokonały zakupu aplikacji doskonale znają procedurę – teoretycznie nie jest ona zbyt czasochłonna ani skomplikowana. Koncern z Mountain View wraz z kilkoma operatorami zawarł porozumienie, za sprawą którego kupowanie programów i gier w sklepie Google będzie jeszcze łatwiejsze i szybsze.

Posiadacze smartfonów korzystających z usług oferowanych przez sieć Vodafone (w Wielkiej Brytanii) od teraz mają możliwość płacenia za programy zakupione w Android Markecie razem z rachunkiem telefonicznym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby korzystania z usługi Google Checkout, co przekłada się na większą wygodę.

Wkrótce z tej możliwości będą mogli korzystać również klienci Vodafone w Niemczech, a także abonenci AT&T i T-Mobile w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie z czasem usługa ta zostanie rozszerzona również o kolejne kraje, w których funkcjonują operatorzy będący partnerami Google.

Pierwsze opinie na temat nowej możliwości płacenia za aplikacje są dość mocno podzielone. Zdaniem niektórych jest to doskonale rozwiązanie dla osób, które np. nie posiadają odpowiednich kart płatniczych (kredytowych lub przedpłaconych). Klienci obawiający się o to, że ich rachunki mogą osiągnąć astronomiczne kwoty mogą być spokojni – operator ustanowił limit kwot zakupów. Maksymalna kwota, jaką można wydać na jedną aplikację to 30 funtów, z kolei miesięczny limit wydatków nie może przekroczyć 250 funtów.

źródło: netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula