Większa przepustowość sieci 5G otwiera również możliwości pobierania większych plików. Teraz można z łatwością przesyłać strumieniowo filmy 4K, a nawet je pobierać. Problem może tu jednak stanowić rozmiar pamięci w smartfonie. W przypadku takich plików nawet 256 GB może okazać się zbyt małą pojemnością. Tym, bardziej że w dzisiejszych czasach, rzadko zdarza się, aby smartfony były wyposażone w sloty na dodatkową pamięć. Xiaomi może jednak wkrótce rozwiązać ten problem.

Karta SIM i pamięci w jednym

Karta SIM i pamięci w jednym

Zgodnie z patentem, chiński gigant technologiczny opracowuje kartę SIM 5G, która jest zdolna zarówno do pracy w sieci, jak i do obsługi funkcji przechowywania danych. Technologia ta nie jest całkowicie nowym pomysłem. Jednak Xiaomi ma wystarczającą siłę przebicia, żeby móc to osiągnąć. Nowy patent producenta wyszczególnia kartę pamięci, która służy również jako karta SIM. Podobna jest więc do rozwiązania, które firma Ziguang wprowadziła po raz pierwszy w ubiegłym roku. Aby umożliwić korzystanie z obu tych funkcji, z jednej strony znajduje się karta pamięci, a z drugiej SIM. Widziałem już podobne rozwiązanie wykonywane metodą chałupniczą. Wykorzystywały one fakt istnienia slotów hybrydowych. Dzięki temu nie trzeba dostosowywać smartfonów do takiego rozwiązania.

Zobacz też: Firefox Private Network VPN – Mozilla udostępnia aplikację na Androida

Wprowadzenie takiego rozwiązania na większą skalę może okazać się olbrzymim udogodnieniem dla właścicieli smartfonów ze slotem hybrydowym. Z drugiej strony rosnąca popularyzacja e-SIM działa na niekorzyść takiego rozwiązania. Nie zapominajmy również, że smartfony bez slotu kart pamięci nic nie zyskają na takim rozwiązaniu. Z drugiej strony być może te wrócą do łask, jeśli ten pomysł się przyjmie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.