Choć premiera rodziny Pixel 4 odbyła się nie tak dawno temu, plotki o jej następcy zaczynają się powoli pojawiać. Kilka dni temu mogliśmy przeczytać, że wygląd Pixela 5 zostanie wyraźnie odmieniony, a przedwczoraj Google po raz pierwszy wspomniało o nadchodzącym flagowcu. Dziś za sprawą fragmentu kodu znalezionego w wersji testowej Androida 11 dowiedzieliśmy się, że linia Pixel 5 będzie wspierać bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Rodzina Google Pixel 5 z bezprzewodowym ładowaniem zwrotnym

Bezprzewodowe ładowanie zwrotne Pixel 5

Pierwsza wersja testowa Androida 11 ujrzała dziś światło dzienne. Tuż po udostępnieniu jej przez Google, specjaliści z XDA-Developers zanurkowali w kodzie i znaleźli w nim niesamowicie ciekawą wzmiankę. Otóż zdradza ona, że rodzina Pixel 5 zostanie wyposażona funkcję Battery share („Udostępnianie baterii”), czyli nic innego, jak dobrze znane bezprzewodowe ładowanie zwrotne. Mówiąc krótko – za pomocą Pixela 5 i Pixela 5 XL będzie można naładować inne urządzenia, takie jak m.in. niektóre słuchawki bezprzewodowe, smartwache lub nawet smartfony.

Zobacz także: Komunikator Signal ma wielkie ambicje – twórcy chcą, by stał się tak popularny jak WhatsApp

Nowa funkcja jest obecnie w bardzo wczesnym stadium rozwoju, co sugerują grafiki zastępcze. Oczywiście należy wspomnieć, że choć bezprzewodowe ładowanie zwrotne w serii Pixel 5 jest praktycznie pewne, to zawsze istnieje cień szansy, że opisywane doniesienia się nie potwierdzą – do premiery nowych flagowców Google jeszcze sporo czasu, co oznacza, że jeszcze wiele może się zmienić i na chwilę obecną niczego nie możemy brać za pewnik.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.