W wyniku epidemii wirusa Chińczycy częściej grają w gry wideo

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

W chwili pisania tego newsa potwierdzono już ponad 75 tysięcy zachorowań na koronawirusa. Strach przed nim spowodował, że Chińczycy grają w gry wideo częściej niż przed epidemią. Wynika to między innymi z faktu, że mieszkańcy tego kraju rzadziej wychodzą z domu. Potwierdzają to ostatnie statystyki najbardziej popularnych tytułów w Chinach.

Gry wideo w Chinach popularniejsze przez koronawirusa

Chińczycy gry wideo

Szczególnie na popularności przybrały gry sieciowe, które stały się zamiennikiem wspólnego spędzania czasu poza komputerem. Najbardziej zyskały takie tytuły jak PUBG, League of Legends oraz Honor of Kings (znana również jako Arena of Valor). Przynajmniej tak wynika z danych pochodzących z platformy streamingowej Douyu. Według nich chińscy gracze dwukrotnie częściej oglądają rozgrywki z tych tytułów w porównaniu z początkiem ubiegłego roku. Popularna w Chinach MOBA Honor of Kings pobiła swój rekord średniej liczby użytkowników w ciągu dnia. Między 30 stycznia a 6 lutego 2020 gra zanotowała aż 63 miliony wyświetleń na platformie Douyu. Dodatkowo część wydawców zdecydowała się przedłużyć promocje trwające aktualnie na chińskim rynku. Jak jednak twierdzą analitycy z firmy Omdia, jest to spowodowane chęcią zarobku na grupie osób, które zmuszoną są spędzać wolny czas w ten, a nie inny sposób. Niektórzy wydawcy zmienili swoje strategie wydawnicze, oferując więcej promocji oraz gier za darmo.

Zobacz też: Kultowe gry wracają – czuć klimat lat 90.

Mimo wszystko Chińczycy starają się uciec od problemów związanych z koronawirusem. Nic jednak dziwnego, skoro jest to temat numer jeden na całym świecie. Gry są obecnie dla Chińczyków ucieczką, dzięki której nie zawracają sobie głowy wiadomościami. Tak wynika z wywiadów przeprowadzonych przez z CNN Business z kilkoma mieszkańcami Chin. Wszyscy zgodnie mówili, że obecnie Chińczycy traktują gry wideo jako dobrą odskocznię od negatywnych wiadomości związanych z koronawirusem. Jest to też bardzo dobry sposób na utrzymywanie kontaktu ze znajomymi. Nic dziwnego, zwłaszcza że wszyscy siedzą w domach i tematy do rozmów szybko się kończą. Rozwiązanie znalezione przez Chińczyków wydaje się być logiczne. Skoro nie można wyjść z domu, to szuka się sposobu, żeby rozwijać się społecznie.

Źródło: CNN Business

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy