Xiaomi Youpin jest platformą giganta odpowiedzialną za wiele projektów, które normalnie nigdy by nie powstały. Kolejnym z nich jest komputer stacjonarny Ningmei CR600 all-in-one. Jego głównym elementem jest 23,8-calowy wyświetlacz 1080p. To właśnie za nim znajdują się wszystkie podzespoły tego komputera. Jak to z resztą mają do siebie konstrukcje tego typu. 

Komputer All-In-One od Xiaomi

Komputer All-In-One od Xiaomi

Komputer dostępny jest w dwóch modelach różniących się między sobą głównie procesorem. Najsłabszy wariant został wyposażony w układ Intel Core i3-9100. Przyjdzie nam za niego zapłacić 3199 juanów, czyli około 1800 PLN. O oczko wyżej znajduje się wariant z procesorem Intel Core i5-9400 dziewiątej generacji, który ma sześć rdzeni i sześć wątków. Ich taktowanie wynosi 4,1 GHz. Procesor ten jest o 50% wydajniejszy niż poprzednia generacja, czyli Core i5-7400. Został on wyceniony na 3799 juanów, czyli około 2150 PLN. Obydwa warianty zostały wyposażone w 8 GB pamięci operacyjnej. Jeśli chodzi o dane użytkownika, to producent zapewnia na nie 512 GB na dysku SSD. Przy dołożeniu 200 juanów możemy wybrać wariant z dodatkowym dyskiem HDD 1 TB. Ten jednak lepiej kupić na własną rękę, ponieważ wtedy pojemność SSD spada do 256 GB. 

Zobacz też: Aktualizacja oferty Amazon Prime Video – co w ostatnim czasie dodano, a co usunięto?

Jak łatwo się domyślić nie dostaniemy tutaj dedykowanej karty graficznej. Zamiast tego musi nam wystarczyć układ UHD 630 dostępny w obydwu procesorach. Według producenta powinien on być wystarczający do obsługi programów jak Adobe Photoshop, czy większości obsługujących środowisko CAD. Ma też sobie radzić z 95% gier AAA dostępnych na rynku. Jeśli o to chodzi, to jestem jednak niezwykle sceptyczny. UHD 630 jest układem znacznie słabszym od Vega 11, z którego osobiście korzystam. Natomiast już w jego przypadku często muszę schodzić w najnowszych tytułach do ustawień minimalnych i 720p, żeby zachować konsolową płynność. Dużą zaletą jest obsługa 8-kierunkowej regulacji ekranu. Umożliwia to jego obrót w pionie, obrót w poziomie, wysokości oraz regulację kąta między krawędzią monitora a biurkiem. Co warto odnotować w zestawie mamy otrzymać także bezprzewodową klawiaturę i mysz. Niestety, nie wiadomo kiedy komputer All-In-One od Xiaomi trafi do sklepów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.