Stany Zjednoczone szukają sposobów na dalsze stłumienie działalności Huaweia. Wciąż przekonują swoich sojuszników do nałożenia sankcji na chińskiego giganta technologicznego. Próbują również egzekwować ograniczenia handlowe wobec Huawei za pośrednictwem firm zagranicznych i być może właśnie wygrały. Pojawiły się bowiem przecieki, że TSMC zamierza w znacznym stopniu ograniczyć produkcję procesorów dla chińskiego giganta.

TSMC zmniejsza produkcje dla Huaweia

TSMC zmniejsza produkcje dla Huaweia

Według Digitimes TSMC zaczęło zmniejszać swoje wsparcie dla Huawei w zakresie wydajności produkcji procesorów. Warto przypomnieć, że mamy tu do czynienia z największym wykonawcą układów tego typu. Tajwański gigant produkuje także procesory dla Apple, AMD, MediaTeka, Nvidii czy częściowo dla Qualcomma. A to jedynie najwięksi z klientów firmy. Dodatkowo oferuje obecnie najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku. Odcięcie się od Huaweia byłoby w takim wypadku niesamowitym ciosem dla chińskiego giganta. Co więcej, przecieki te pokrywają się z ostatnimi informacjami na temat tego, że USA zechce odciąć Huaweia od TSMC.

Zobacz też: Sony połączyło głośnik z pilotem do telewizora

Producent może ograniczyć dostawy procesorów Kirin ze względu na zmianę Reguł Produktu Zagranicznego Bezpośredniego, która reguluje produkty wytwarzane przez zagraniczne firmy wykorzystujące amerykańską technologię. To oznacza, że aby produkować układy dla Huaweia, będzie ona wymagała licencji od USA. Na tę jednak nie ma co liczyć. Co przerażające, zasada ta ma zastosowanie do każdego przedsiębiorstwa wykorzystującego amerykańską technologię. Oznacza to, że USA będzie w stanie jednym zakazem zniszczyć niemal każdą firmę technologiczną na świecie. Warto też podkreślić, że pisząc amerykańską technologię, mam na myśli należącą do prywatnych firm z tego kraju. Nie tą należącą do spółek państwowych.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.