Xiaomi Mi Mix Alpha Snpadragon 865

Xiaomi Mi Mix Alpha trafi na sklepowe półki? Tak jakby

Newsy

W 2019 roku Xiaomi zaprezentowało niezwykle nowatorski smartfon, czyli Mi MIX Alpha. Urządzenie, o którym mowa jest jedynie prototypem. Dlatego też jest pełne nowatorskiego podejścia i innowacyjnych funkcji. Nie trafiło jednak samo w sobie do sprzedaży. W większości sklepów, w których można je znaleźć pełni ono jedynie rolę ciekawostki do obejrzenia. Okazało się to wielkim rozczarowaniem dla fanów nowatorskiego wzornictwa. Wielu z nich pomysł Xiaomi najzwyczajniej urzekł. Producent najwyraźniej przychylił się do ich próśb. 

Xiaomi prawie jak Mi Mix Alpha

Pojawił się bowiem nowy patent na podobne urządzenie producenta. To może więc oznaczać wersję stworzoną z myślą o produkcji masowej. Jest ona jednak znacznie prostsza. Jedną z najbardziej zauważalnych cech Xiaomi Mi MIX Alpha był elastyczny panel OLED. Jego wyjątkowość polegała na tym, że wyświetlacz pokrywał większą część obudowy smartfona. Innymi słowy, owinął się on wokół przedniej i tylnej części urządzenia, oferując stosunek ekranu do rontu wynoszący 180,6 procent. Teraz pojawił się nowy patent, który szczegółowo opisuje smartfon Xiaomi, który ma również zakrzywiony wyświetlacz. Jednak jest go znacznie mniej.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: SpaceX już wkrótce wyśle w kosmos kilka osób prywatnych na niezwykłą podróż wokół Ziemi

W tym przypadku wyświetlacz jedynie lekko zakrywa krawędzie urządzenia z tyłu obudowy. Oczywiście zwiększy to trwałość ekranu i pozwoli na uniknięcie wielu rys z tyłu urządzenia. Jednak tym samym pozbawi smartfon najciekawszych z funkcji. Wykonywanie selfie przy pomocy tylnego aparatu będzie już raczej niemożliwe, a przynajmniej znacznie utrudnione. Co ciekawe na grafice nie widać miejsca na aparat z przodu. Z drugiej strony produkcja urządzenia powinna być znacznie tańsza. Tak jak i ewentualna wymiana wyświetlacza. Oczywiście smartfon widoczny na patencie sam w sobie robi spore wrażenie. Jednak w porównaniu do Mi Mix Alpha wygląda jak milioner na tle miliardera. Teoretycznie niezwykle bogato, ale wydaje się ubogi. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x