Jedna z brytyjskich firm przygotowuje telefon, mający zapełnić pustkę po systemie Windows Phone. Emperion Nebulus, bo o nim właśnie mowa, ma być pierwszym urządzeniem tego typu z Windowsem 10 ARM. Z informacji, które pojawiły się w sieci, możemy dowiedzieć się kilku ciekawych szczegółów na temat smartfona. Czy jednak ma on szansę na odniesienie sukcesu?

Czy Emperion Nebulus ma szansę zaistnieć na rynku?

emperion nebulus

Jak już wspomniałem we wstępie, Emperion Nebulus posiada system Windows 10 on ARM, z autorskim interfejsem Emporion UI. Z przekazanych grafik promocyjnych wynika, że przypomina on z jednej strony Windows 10 Mobile, a z drugiej Androida. Według zapewnień brytyjskiego producenta smartfon posiada również możliwość odpalenia aplikacji przeznaczonych na Androida. Producent zapewnia, że obędzie się bez jakiegokolwiek emulatora czy też przełączania się między obydwoma OS-ami. Urządzenie ma działać na podstawie podkręconego procesora Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630. Nie wiadomo jednak czy Nebulus umożliwi wykonywanie połączeń telefonicznych. Jak wiadomo, do tej pory Windows 10 ARM nie wspierał tej funkcji. Być może producent zdecyduje się na korzystanie ze Skype’a do połączeń głosowych i wysyłania wiadomości tekstowych.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Xiaomi Mi Mix Alpha trafi na sklepowe półki? Tak jakby

Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że Nebulus będzie oferował podwójny aparat główny 2x 13MP, pojedynczy 10,5 Mpix na froncie i baterię 6000 mAh. Na pokładzie smartfona znajdzie się również 128 GB pamięci wbudowanej. Zwłaszcza pojemność akumulatora przyciąga uwagę, bowiem jest to wartość rzadko spotykana w urządzeniach z Androidem. Warto jednak pamiętać, że Windows 10 ARM jest system bardziej zasobożernym i taka pojemność wydaje się być koniecznością. Urządzenie ma oferować też coś na wzór Windows Continuum, czyli pełne doświadczenie desktopowe po podłączeniu telefonu do monitora przy użyciu kabla USB-C. Emperion Nebulus trafi niedługo do przedsprzedaży w cenie £549,00 (ok. 2800 zł). Czy jednak kieszonkowy PC z modemem LTE ma szansę wybić się na rynku zdominowanym przez urządzenia z iOS i Androidem?

Źródło: xda-developers




Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.