Tańszy Netflix w Polsce

Tańszy Netflix w Polsce – firma testuje pakiet Mobile

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Tańszy Netflix w Polsce będzie dostępny dla niektórych od dziś, ale to jeszcze faza testowa, więc nie każdy będzie miał możliwość skorzystania z oferty. Ta zapowiada się całkiem ciekawie, ale pod warunkiem, że treści multimedialne konsumuje się głównie na smartfonach czy tabletach. Oszczędność nie będzie duża, ale zawsze to parę złotych więcej w kieszeni.

Tańszy Netflix w Polsce
Fot. PixaBay

Coraz częściej korzystamy z serwisów VOD nie na telewizorach, ale na smartfonach czy tabletach. To szczególnie sprawdza się w podróży np. pociągiem czy autobusem, kiedy nie mamy ochoty rozkładać laptopa lub zwyczajnie go ze sobą nie zabraliśmy. Netflix testował już w Indiach nowe plany taryfowe dla osób, które korzystają ze smartfonów, a teraz przyszła pora na Polskę.

Tańszy Netflix w Polsce – plany mobilne

Najtańsza subskrypcja u Netlifx kosztuje obecnie 34 złote i pozwala na oglądanie treści na jednym tylko urządzeniu. Do tego dochodzą jeszcze plany Standard (43 złote miesięcznie, dwa urządzenia) oraz Premium (52 złote miesięcznie, cztery urządzenia). Teraz pojawią się dwa dodatkowe plany, a tańszy Netflix w Polsce w końcu stanie się faktem. Częściowo, bo to dalej opcja, która jest testowana, a to oznacza, że nie każdy będzie miał do niej dostęp. Co więc Netflix przygotował?

Zobacz też: Disney+ chyba zwariował

Do wyboru będą dwa nowe plany taryfowe – Mobile oraz Mobile +. Pierwszy z nich pozwalał będzie na korzystanie z jednego urządzenia (smartfon lub tablet) oraz dawał możliwość oglądania treści w jakości SD. Za niego zapłacimy 24 złote miesięcznie.

Drugim będzie pakiet Mobile+, który pozwala na korzystanie z dwóch urządzeń w tym samym czasie (smartfon, tablet lub komputer, ale nie telewizor). Treści będą w jakości FullHD, a za Mobile+ zapłacimy miesięcznie 38 złotych.

To dość ciekawa alternatywa dla tych, którzy korzystają z Netflixa tylko na urządzeniach mobilnych. Będzie taniej, co na pewno spodoba się tym, którzy narzekają na wysokie ceny dostępu do usługi.  Jeżeli testy zostaną dobrze przyjęte przez użytkowników, a ich wyniki okażą się dla platformy satysfakcjonujące, oferta ma zostać wprowadzona dla wszystkich i na stałe.

Aktualizacja – komentarz od Netflix

Wygląda na to, że na nowe plany taryfowe od Netflix, przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Platforma dalej planuje testy, ale te nastąpią w późniejszym terminie. Wprawdzie nie powiedziano, o jakie testy chodzi, ale chyba się tego domyślamy. Poniżej znajdziecie oficjalny komunikat od Biura Prasowego Netflix.

„Nieustannie pracujemy nad ulepszeniem serwisu Netflix dla naszych odbiorców. Przeprowadzamy liczne testy, które pomagają nam lepiej rozumieć potrzeby konsumentów i być bliżej rozwiązań, których poszukują. Planujemy uruchomienie nowych testów w ciągu nadchodzących tygodni.”

Źródło: Spider’sWeb

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy