ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gothic Remake zmierza na konsole nowej generacji

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

THQ Nordic ma bardzo ambitne plany wobec bezimiennego. Po wydaniu grywalnego dema pojawiła się informacja, że Gothic Remake trafi na konsole nowej generacji. Sukces Playable Teasera sprawił, że firma nabrała wiatru w żagle i pragnie jak najszybciej kuć żelazo, póki jest jeszcze gorące. Duży wpływ mieli na to gracze, którzy wyrazili chęć zagrania w pełnoprawną wersję Gothic Remake w specjalnej ankiecie.

Odświeżone przygody Bezimiennego na konsolach nowej generacji i PC

Gothic Remake konsole

Od czasu pojawienia się Gothic Playable Teaser na Steam, THQ Nordic zdążyło wybadać zainteresowanie graczy przygodami Bezimiennego. Tytuł został stworzony przez mały zespół THQ Nordic Barcelona. Jak podaje wydawca, zostanie on teraz powiększony i zajmie się stworzeniem pełnoprawnej wersji gry. Niestety nie wiemy na sto procent, kiedy zagramy w odnowione przygody Bezimiennego, bowiem data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Jednakże THQ Nordic studzi odrobinę zapał graczy i twierdzi, że gra nie zostanie wydana w tym roku. Warto jednak wspomnieć, że zaraz po wypuszczeniu teasera mówiło się o premierze w grudniu 2021 roku. Kto wie, być może deweloperzy zdążą oddać Gothic Remake w tym terminie? Na tę chwilę wiadomo, że gra ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji. Szkoda, że THQ Nordic nie decyduje się wydać Gothic Remake na konsole obecnej generacji. Być może najbliższe miesiące sprawią, że wydawca zmieni jeszcze zdanie.

Zobacz też: Tańszy Netfix w Polsce – firma testuje pakiet Mobile

Należy się spodziewać, że Gothic Remake będzie odtworzony zgodnie z nowoczesnymi standardami wysokiej jakości. Ma w tym pomóc przede wszystkim wykorzystanie nowej technologii i silnika w postaci Unreal Engine 4. Miejmy jednak nadzieję, że THQ Nordic nie zdecyduje się na zbyt poważne zmiany w fabule. Niemniej jednak po zagraniu w Gothic Playable Teaser można zauważyć, że odnowiona wersja nie będzie tylko graficzną przeróbką oryginału. Reinhard Pollice, dyrektor ds. rozwoju biznesu i produktu w THQ Nordic, stwierdził, że chcą stworzyć nowoczesną wersję Gothica zgodną z duchem oryginalnej gry. Miejmy jednak nadzieję, że gra pozbawiona będzie dużej ilości błędów.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy